MĀRKETINGA AKTIVITĀTE 2016

LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBA 2016 – MĀRKETINGA AKTIVITĀTE

 

Latvijas Muzeju biedrība, izvērtējot gada laikā paveikto, ar atzinības rakstu sveica Latvijas Nacionālā mākslas muzeja komandu par jaunizveidoto mājas lapu www.lnmm.lv

Gatavojoties vēsturiskajam notikumam – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas atklāšanai pēc rekonstrukcijas, tika veikta muzeja pārzīmološana. Viens no redzamākajiem procesa rezultātiem bija jaunā mājas lapa, kas 2016. gadā ir viena no modernākajām muzeju mājas lapām Latvijā.

 

Jaunās mājas lapas izstrādes mērķis – atvieglot muzeja izziņas un apmeklējuma plānošanas procesu ikvienam apmeklētājam, kā arī veidot pievilcīgu, elegantu un mūsdienīgu muzeja tēlu.

 

Mājas lapa ir mūsdienīga, ilgtspējīga, lietotājam ērta un pieejama arī mobilajās ierīcēs. Tā reklamē muzeja piedāvājumu apmeklētājiem un pilda informatīvu funkciju, iepazīstinot ar institūciju. Tai ir oriģināls dizains un funkcionāls risinājums, kurā pārskatāmi izvietota informācija par LNMM un tā struktūrvienībām – Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, izstāžu zāli „Arsenāls”, Mākslas muzeju „Rīgas Birža”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, kā arī par institūcijas jaunumiem un aktualitātēm.

 

Iepriekšējā muzeja mājas lapa nebija lietotājam ērta, bija novecojusi un tajā nebija iespējas ievietot dažāda satura un formāta informāciju, kā, piemēram, viegli salasāma izmēra burtus tekstiem, video failus, foto galerijas u.c. Tāpat to nebija iespējams apskatīt no mobilām ierīcēm, kaut arī statistika uzrādīja, ka lietotāju skaits, kas mēģina apskatīt mājas lapu no mobilā telefona vai planšetes, arvien pieaug.

 

Statistika uzrāda, ka jaunā māja lapa ir kļuvusi ļoti populāra kā informācijas ieguves avots apmeklētājiem, sasniedzot rekordlielu jaunu lietotāju procentu – 69,09%.

 

Mājas lapas dizains veido skaidru izpratni par LNMM struktūrvienībām un palīdz orientēties muzeja plašajā piedāvājumā – ikvienam interesentam beidzot ir iespēja ērti un ātri uzzināt aktualitātes un iegūt sev nepieciešamo informāciju. Mājas lapa ir lietojama arī uz dažādām mobilajām ierīcēm.