MINISTRU KABINETA BALVA 2016

2016. gada 16. novembrī Ministru prezidents Māris Kučinskis un valdības ministri Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sveica Ministru kabineta balvas laureātus - izcilas personības, kuras ar nesavtīgu darbu cēlušas līdzcilvēku, tautsaimniecības un visas valsts varēšanu. Par ieguldījumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja attīstībā un starptautiskajā atpazīstamībā Ministru kabineta balvu saņēma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Māra Lāce savu darbu muzejā uzsāka 1973. gadā kā gide, šobrīd viņa ir Latvijā nozīmīgākās vizuālās mākslas institūcijas – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore. Laika gaitā apguvusi dažādas muzeja profesijas – bijusi grafikas kolekcijas un galvenā krājuma glabātāja, kā arī direktora vietniece zinātniskajā darbā.

 

1989. gadā Māra Lāce iecelta par Latvijas Mākslas muzeju apvienības struktūrvienības „Valsts mākslas muzejs” direktori, vēlāk apstiprināta arī par reorganizētā Valsts mākslas muzeja, kurā iekļauts mākslas muzejs ARSENĀLS, direktori. Šobrīd viņas virsvadībā strādā arī LNMM struktūrā esošais Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs un Māras Lāces vadībā izveidotais Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs.

 

Māras Lāces vadībā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ne tikai dokumentē, saglabā un popularizē Latvijas kultūras mantojumu, bet ir aktīvi iesaistījies Latvijas profesionālās vizuālās mākslas aktuālo notikumu un izcilāko sasniegumu apzināšanā un novērtēšanā, tādējādi veicinot Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizējot Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.