LV 100: Imants Tillers. Ceļojums uz nekurieni

Izstādes norises vieta: LNMM galvenā ēka

Izstādes norises laiks: 07.07.2018.–30.09.2018.

Projekta vadītāja: Dr. art. Elita Ansone, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas ARSENĀLS vadītāja (20. gs. 2. puse – 21. gs.)

 

 

No 2018. gada 7. jūlija līdz 30. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Lielajā zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) Latvijā būs skatāma vērienīga Imanta Tillera izstāde “Ceļojums uz nekurieni”.

 

Tillers tiek saukts par “domāt provocējošu mākslinieku,” un viņa māksla tiek uzskatīta par postmodernisma kvintesenci. Viņa māksla ir intelektuāla, tā ietver atsauces uz pasaules kultūru, Rietumu mākslas vēsturi, 20. gs.  Eiropas literatūru un filozofiju, Austrālijas aborigēnu kultūru. Tillers vienmēr saviem darbiem izvēlējies tematus, kas rosinājuši intelektuālas diskusijas. 

 

Imanta Tillera izstādei “Ceļojums uz nekurieni” izvēlēti septiņdesmit darbi no Austrālijas Nacionālās mākslas galerijas Kanberā, Jaundienvidvelsas Mākslas muzeja Sidnejā, Laikmetīgās mākslas muzeja Sidnejā, Oklendas Mākslas galerijas Jaunzēlandē, Eleonoras Trigubof kolekcijas Sidnejā, Vila Belē (Will Baillieu) kolekcijas  Brisbenā  un  mākslinieka īpašumā esošiem darbiem. Izvēlētie darbi ļauj parādīt Tillera daiļrades attīstību vairāk nekā četrdesmit gadu garumā. No leģendāras instalācijas, kas tapa 1975. gadā, iedvesmojoties no Marsela Dišāna, un tūliņ tika izvēlēta pārstāvēt Austrāliju San Paulu mākslas biennālē, līdz glezniecības darbiem, kuros izmantotā apropriācijas metode un īpaši aborigēnu mākslas citāti izraisīja skandalozas diskusijas Austrālijā 20.gs. 80.gados. Divi no izstādes darbiem tapuši sadarbībā ar Austrālijas aborigēnu mākslinieku Maiklu Nelsonu Džagamaru (Michael Nelson Jagamarra). 

Saistītās izstādes