Dizaina kolekcija

Dizaina kolekcija ir viena no jaunākajām kolekcijām muzejā. Tās izveide sākta 2006. gadā līdz ar muzeja profila maiņu, kad no Dekoratīvi lietišķās mākslas muzeja tas tika pārdēvēts par Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju.

Kolekcija atspoguļo dizaina attīstību Latvijā no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām, un ir tā vienīgā, kas apkopo un pēta Latvijas profesionālo dizainu.

 

Dizaina kolekcijā ietilpst trauku dizains, mēbeļu dizains, rūpnieciskais dizains, suvenīru dizains, rotaļlietu un spēļu dizains, lampu dizains, iepakojuma dizains, tekstildizains un mode, interjera un vides dizains, kā arī grafiskais dizains.

 

Dizaina kolekcijā atrodas visā pasaulē zināmā latviešu modes dizaineru tandēma MAREUNROL’S veidotie tērpi, Elīnas Dobeles apavi, Arta Nīmaņa stikla trauki, dizaina priekšmeti no tādiem zīmoliem kā MIESAI, VARIANT STUDIO, QOO QOO, RIJADA u. c., kā arī dažādu autoru krēslu kolekcija un 20. gs. nozīmīgāko Latvijas rūpnīcu ražotie priekšmeti.

 

Dizaina kolekcijā ir pilns BLUE mikrofonu komplekts – latvieša Mārtiņa Saulespurēna dibinātais zīmols, kas ir pazīstams ar savām tehniskajām kvalitātēm pasaulē, un ir ieguvis vairākas prestižas dizaina balvas.

 

Dizaina kolekcijā glabājas 903 vienības.