Dekoratīvā koka mākslas kolekcija

Kolekcija atspoguļo koka mākslas attīstību Latvijā, sākot no 20. gs. 20. gadiem līdz pat mūsdienām. Dekoratīvā koka mākslas kolekcijā ietilpst mēbeles, sienas, un grīdas dekori, daudzfunkcionāli trauki, kastītes, svečturi, koka sīkplastika, pinumi, kā arī unikāli konceptuālie darbi.

Kolekcijā atrodami dažādu laiku mākslinieku darbi. Sākot ar mēbelēm, kas darinātas pēc Anša Cīruļa, Jūlija Madernieka, Arvīda Dzērvīša, Jēkaba Bīnes kompozīciju metiem un saistāmas ar 20. gs. 20.–30. gados populārajiem latviskā stila meklējumiem interjeru ansambļos. Tāpat kolekcijā atrodami 20. gs. 30. gadu populārās meistares Otīlijas Kažas egļu un priežu saknīšu pinumi – vāceles, dekoratīvie šķīvji, un kārbiņas.

 

Vairums kolekcijas priekšmetu darināti pēc 2. Pasaules kara. Kolekcijā šo laiku atspoguļo kokamatniecības meistara Voldemāra Tiltiņa un viņa domubiedru darbi. 20. gadsimta 60. gados izplatītā sīkplastika kolekcijā ir pārstāvēta ar humora pilnajām, reizēm ironijas caurvītajām koka skulptūriņām. 70.–80. gados populāros ar interjeru saistītos sienas un grīdas dekorus kolekcijā reprezentē Jāņa Poļaka un daudzu citu autoru darinātie objekti. Kolekcijā atrodas arī konceptuālie Jāņa Sraupes darbi, kas raksturo 20. gs. 90. gadu mākslas tendenci, kad materiāls ir mākslinieka idejas izteiksmes līdzeklis, bet mākslas darbs zaudējis funkcionālo vai dekoratīvo nozīmi.

 

Dekoratīvā koka kolekcijas eksponātu skaits ir 607 vienības.