Muzeju krātuve

Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtējo situāciju valstī un pastiprinātajiem drošības pasākumiem Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības ir slēgtas līdz 2021. gada 15. novembrim.

 

Muzeju krātuve ir Baltijas mērogā unikāla, augstākajām drošības un muzeja vērtību uzglabāšanas prasībām atbilstoša celtne, kurā tiek uzglabāti, dokumentēti, restaurēti un eksponēti vairāk nekā divi miljoni Nacionālā muzeja krājuma vienību. 

Teju 31 tūkstoti kvadrātmetru lielajā krātuvē vienuviet glabājas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM), Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM), Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) un LKA Rīgas Kino muzeja krājumi. Tā ir apjomīgākā Latvijas vēstures liecību, mākslas, rakstniecības, mūzikas un kino priekšmetu kolekcija.

 

No 2020. gada 29. oktobra Muzeju krātuvē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā jaunu pastāvīgo ekspozīciju “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”. Pēc desmit gadu pārtraukuma atkal apskatāmas pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.

 

Jaunā ekspozīcija iepazīstina ar Senās Grieķijas, Senās Romas un renesanses tēlniecības meistardarbu ģipša kopijām mūsdienīgā formātā. Ekspozīcijas koncepcijas autors tēlnieks Gļebs Panteļejevs izveidojis Skulptūru mežu, kurā laiks un telpa saplūst vienotā veselumā, ievērojot mākslas vēstures hronoloģijas un krājuma veidošanas principus.

 

Skolu, augstskolu, mākslas, kultūras un zīmēšanas pasniedzējiem un viņu audzēkņiem tiek piedāvāta izglītojoša programma un vieta radošām nodarbībām. Skulptūras var iepazīt arī ar virtuālā ceļveža palīdzību planšetdatoros, kurus apmeklētāju izmantošanai ekspozīcijas apskates laikā nodrošina “Samsung”.

 

Ekspozīcijas apmeklējums, neizmantojot gida vai virtuālā gida pakalpojumus, ir bez maksas. Citus pakalpojumus ekspozīcijā var iegādāties mobilo maksājumu lietotnē Mobilly, kā arī veicot apmaksu ar rēķinu.

 

ADRESE:

Muzeju krātuve

Pulka iela 8, Rīga

LV-1007, Latvia

 

DARBA LAIKS:

LNMM pastāvīgā ekspozīcija “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”

P., O. ––

T., C., Pk.  11.00–17.00

S., Sv. ––

 

INFORMĀCIJA PAR EKSPOZĪCIJU:

LNMM pastāvīgā ekspozīcija “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”

T: (+371) 67 357525

E: muzejukratuve@lnmm.lv

 

---

 

MUZEJU KRĀTUVES DARBA LAIKS:

P., O., T., C., Pk.  9.00–17.00

S., Sv. ––

 

MUZEJU KRĀTUVES INFO CENTRA TELEFONS:
T: (+371) 67797596
Saistītie jaunumi
news-image
Muzeju krātuvē atklāta Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija "Skulptūru mežs"
No 2020. gada 29. oktobra Muzeju krātuvē (Pulka ielā 8, Rīgā) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā jaunu pastāvīgo ekspozīciju “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”. Pēc desmit gadu pārtraukuma atkal apskatāmas pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.
news-image
Muzeju krātuvē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklāj jaunu pastāvīgo ekspozīciju "Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi"
No 2020. gada 29. oktobra Muzeju krātuvē (Pulka ielā 8, Rīgā) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklāj jaunu pastāvīgo ekspozīciju “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”. Pēc desmit gadu pārtraukuma apmeklētāji atkal varēs redzēt pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.
news-image
Jaunajā Muzeju krātuvē top Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija
2020. gada 12. martā, notika Mikelandželo “Mozus” skulptūras reprodukcijas uzstādīšana topošajā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā Muzeju krātuvē Pulka ielā 8, Rīgā.
news-image
Pulka ielā 8 atklāj Baltijas mērogam unikālo Muzeju krātuvi
11. decembrī tiks atklāta Baltijas mērogā unikāla, augstākajām drošības un muzeja vērtību uzglabāšanas prasībām atbilstoša Muzeju krātuve Pārdaugavā, Pulka ielā 8, kurā tiks uzglabāti, dokumentēti, restaurēti un eksponēti vairāk nekā divi miljoni Nacionālā muzeja krājuma vienību.
news-image
Ielikts Muzeju krātuvju kompleksa pamatakmens
2016. gada 18. augustā Rīgā, Pulka ielā 8 tika ielikts pamatakmens mūsdienīgai Muzeju krātuvju kompleksa būvei.
Mācies un piedalies
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas