Pašam savs muzejs. Iespējas individuālam muzeja apmeklējumam klātienē un attālināti
​#Ēkultūra
Esam parūpējušies, lai ikviens var atklāt un iepazīt muzeju izstādes un ekspozīcijas gan tiešsaistē, gan klātienē!

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

 • Mediācijas kartītes. Mākslas mediācijas kartītes izstrādājuši LNMM muzejpedagogi, sastādot secīgus uzdevumus un jautājumus, kuriem sekojot, tiek veicināta cilvēka mijiedarbība ar mākslas darbiem un dziļāka izpratne par to saturisko un formālo vērtību. Pieejamas bezmaksas ŠEIT
 • LNMM Mobilā lietotne. Mobilā lietotne ikvienam ļauj atklāt un izzināt ekspozīcijas un unikālās ēkas arhitektūru. Lietotāja uzmanība tiek pievērsta detaļām, kuras caur dažādām aktivitātēm un izziņas līmeņiem iesaista aizraujošā stāstā. Šobrīd lietotnē pieejams arī tās jaunākais maršruts - Mākslas restaurācija muzejā. Pieejama bezmaksas ŠEIT.
 • Sveiks muzejā! Uzdevumu kartes būs lielisks palīgs jaunākajiem muzeja apmeklētājiem, jo veidotas ar nolūku aktīvi iesaistīt bērnus ekspozīcijas apskatē un izpētē, kā arī, lai veicinātu bērna izpratni par to, kas ir muzejs un kā tas funkcionē. Aicinām līdzi ņemt savu rakstāmrīku uzdevumu pildīšanai.

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA 

 • Iepazīsti izstādi kopā ar ģimeni! Ģimenes ceļvedis izstādē “Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam – 100” viegli uztveramā veidā bērniem sniedz ieskatu izstādes saturā un muzeja darbībā saistībā ar dažādām profesijām. Tajā atradīsi pievienotu pastkartīti, ko pēc muzeja apmeklējuma iespēja nosūtīt kādam tuvam draugam! Pieejams bezmaksas Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.
 • Restaurācijas ceļvedis. Dodies pastaigā pa Rīgas biržas galerijām un zālēm un ar dažādu uzdevumu palīdzību iedziļinies interjera detaļās un izmēģini restauratora profesiju. Ja vēlies ceļveža uzdevumus risināt uz vietas muzejā – atceries paņemt līdzi rakstāmpiederumus. Pieejams bezmaksas Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 • Audio ceļvedis izstādē “Madernieka stils” atklāj Jūlija Madernieka daudzpusīgās radošās intereses un personību. Kuratoru sagatavotais stāstījums palīdzēs labāk izprast izstādē redzamos mākslas darbus un laikmetu, kurā tie radīti. Tekstu ierunājis JRT aktieris Ģirts Krūmiņš. Pieejams bezmaksas ŠEIT.
 • Bezmaksas ceļvedis “Madernieks stils” iepazīstina ar Jūlija Madernieka daiļradi un izgaismo galvenās viņa darbības jomas: ornamentu radīšanu, dabas studijas, lietišķo grafiku, interjeru veidošanu, mēbeļu dizainu. 
 • Visu izstādes laiku ģimenēm un skolēniem darbojas “Madernieka studija”, kurā var izmēģināt ornamenta veidošanu un komponēšanu. Gan lieli, gan mazi te var līmēt, zīmēt un izmēģināt Madernieka burtveidolus. Pēc katra apmeklētāja tiek nodrošināta virsmu un priekšmetu dezinfekcija.

 

Ekspozīcija “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” Muzeju krātuvē

 • Virtuālā ceļveža tūre. Dodies pastaigā Skulptūru mežā! Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijas apmeklētājiem pieejama katras skulptūras kopijas stāstu iepazīšana izmantojot virtuālo ceļvedi. Virtuālais ceļvedis iepazīstinās ar nolējumu kolekcijas vēsturi, ekspozīcijas veidošanos, mākslas periodiem, kā arī ar katru ekspozīcijā apskatāmo Senās Grieķijas, Senās Romas un Itālijas renesanses tēlniecības darbu interaktīvā un izzinošā ceļā.
   

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs 

 • Romans Suta ir viena no modernisma laikmeta centrālajām figūrām Latvijā – unikāla radošā personība, kuras erudīcija, neordināra spriestspēja, mākslinieciskais potenciāls un neizsīkstošais entuziasms pārsteidza laikabiedrus. Audio stāsti par mākslinieku pieejami ŠEIT.

 

 

IESPĒJAS IZGLĪTOTIES UN ATKLĀT MUZEJU TIEŠSAISTĒ:

Daļa no mākslas darbu „zelta fonda”, kas glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, padarīta pieejama Latvijas un pasaules interneta lietotājiem līdzās daudzu pazīstamu muzeju bagātībām: Latvijas Nacionālais mākslas muzejsMākslas muzejs RĪGAS BIRŽADekoratīvās mākslas un dizaina muzejsRomana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs.

 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

 • Audiostāstu sērija Māksla un krīze par izolāciju, laiku, telpu un ceļu uz ierasto piedāvā atskatīties uz dažiem vēstures pieturpunktiem un iepazīt sešu mākslinieku attiecības ar tobrīd notiekošo caur viņu mākslas darbiem.
 • Video stāsti Mākslas restaurācija muzejā dod iespēju izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī vairākus citus ar mākslas restaurāciju saistītus aspektus.
 • Video stāsti Vienas gleznas stāsts I un Vienas gleznas stāsts ll ir izglītojošs projekts par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajiem mākslas darbiem, kas radīti 20. gadsimta 80.–90. Gados. Intervējot autorus, atklājas tiešs un nepastarpināts priekšstats par kontekstu, kādā mākslas darbi tapuši.
 • Video stāsti Viena fotogrāfa stāsts 8 mini-sērijās stāsta par 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta mākslas fotogrāfijām, kas iekļautas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, un to autoriem. LNMM fotogrāfijas kolekcija koncentrējas uz to meistaru darbiem, kuru vārdi kļuva plaši pazīstami 80. gados un jo īpaši 90. gados – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.
 • LNMM Mobilā lietotne. Mobilā lietotne ikvienam ļauj atklāt un izzināt ekspozīcijas un unikālās ēkas arhitektūru. Lietotāja uzmanība tiek pievērsta detaļām, kuras caur dažādām aktivitātēm un izziņas līmeņiem iesaista aizraujošā stāstā. Šobrīd lietotnē pieejams arī tās jaunākais maršruts - Mākslas restaurācija muzejā. Pieejama bezmaksas Google Play un App Store.

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

 • Darba lapas: Iepazīsti mākslas darbus! Veic radošos uzdevumus, izpēti mākslas darbus, atmini mīklas, aizpildi trūkstošos laukumus un gūsti jaunas emocijas. Darba lapas aizpildāmas pirms, pēc vai muzeja apmeklējuma laikā. 
 • Krāsojamās lapas: Pasaules kultūras. Aicinām iepazīt  dažādas pasaules kultūras, ar kurām saistīts Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA krājums, izkrāsojot mākslas darbus. Iejūties mākslinieka lomā un papildini jau esošo mākslas darbu atveidojumus ar jauniem foniem un detaļām.
 • #MeklējamMozu. Iepazīsti un atklāj nolējumu kolekciju! Caur video un foto stāstiem uzzini, kā veidojusies nolējumu kolekcija un ekspozīcija "Skulptūru mežs". Stāstu galvenais varonis ir Mikelandželo "Mozus" skulptūra, kas ir viena no pasaulslavenu skulptūru kopijām, kas apskatāma "Skulptūru mežā".

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 • VĀRDS DIZAINAM video saturs izglīto skatītājus dizaina jautājumos, iepazīstina ar labākajiem jomas pārstāvjiem, kā arī rosina viedokļu apmaiņu starp speciālistiem un sabiedrību.
 • DMDM kolekcijā glabājas mūsdienu dizaina labākie paraugi. Viņu vidū arī porcelāna mākslinieču Skuja Braden darbi, kas pārsteidz ne vien ar izdomu, bet arī profesionālo izpildījumu. Video filma piedāvā ielūkoties mākslas dueta Skuja Braden radošā procesa aizkulisēs, dokumentējot kāda mākslas darba rašanos. Filmu var noskatīties ŠEIT
 • Darba lapas: Dizaina aktivitātes. Radoši darboties mājās ar viegli pieejamiem materiāliem palīdzēs muzeja izglītības speciālistu izveidotās darba lapas ģimenēm. Pieejamas ŠEIT.

 

Vēlam nesteidzīgu un patīkamu muzeja apmeklējumu! Aicinām sekot aizraujošiem stāstiem un aktualitātēm muzeju sociālo tīklu profilos!

 

#Ēkultūra

Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS I
“Vienas gleznas stāsts” ir izglītojošs projekts par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajiem mākslas darbiem, kas radīti 20. gadsimta 80.–90. gados. Šis periods iezīmē būtiskas pārmaiņas Latvijas kultūrtelpā, kad mākslinieku ideju resurss bieži bija politika, ekoloģija un sociālā dzīve. Intervējot autorus, atklājas tiešs un nepastarpināts priekšstats par kontekstu, kādā mākslas darbi tapuši.
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS II
"Vienas gleznas stāsts" ir video sērija par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā skatāmajiem mākslas darbiem. Projekts tapis, pateicoties advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” atbalstam, kas ir idejas iniciators un ziedojumu kampaņas organizētājs video sēriju izveidei.
news-image
Ģimenes ceļvedis “RĪGAS BIRŽAS RESTAURĀCIJA”
news-image
VIENA FOTOGRĀFA STĀSTS
“Viena fotogrāfa stāsts” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotam sadarbības projektam, kas 2017. gadā uzsākts kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts” un ieguvis saturisku paplašinājumu.
news-image
Sveiks muzejā!
“Sveiks muzejā!” ir uzdevumu karte sākumskolas vecuma bērniem Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ekspozīcijā, kas bez maksas pieejama muzeja informācijas punktā.
news-image
KRĀSOJAMĀS LAPAS: Pasaules kultūras
Aicinām mazākos muzeja apmeklētājus iepazīties ar dažādām pasaules kultūrām, izkrāsojot mākslas darbus!
news-image
Dizaina aktivitātes ģimenēm
Vai vēlaties radoši darboties mājās? No makaroniem uzbūvēt torni un publicēt savu pirmo zīnu? Iepazīstieties ar DMDM izglītības kuratoru izveidotajām darba lapām ģimenēm.
news-image
DARBA LAPAS: Iepazīsti mākslas darbus!
Iepazīsties ar muzeja pastāvīgās ekspozīcijas mākslas darbiem ar darba lapu palīdzību!
news-image
Ģimenes ceļvedis izstādē “Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam – 100”
Iepazīsti izstādi kopā ar ģimeni! Ģimenes ceļvedis viegli uztveramā veidā bērniem sniedz ieskatu izstādes saturā un muzeja darbībā saistībā ar dažādām profesijām
news-image
Mediācijas kartītes
Mākslas baudītājiem, kuri izvēlējušies muzeju apmeklēt vienatnē un meklē veidu, kā autentiski iedziļināties mākslas darbos, tiek piedāvātas mākslas mediācijas kartītes. Tās izstrādājuši LNMM muzejpedagogi, sastādot secīgus uzdevumus un jautājumus, kuriem sekojot, tiek veicināta cilvēka mijiedarbība ar mākslas darbiem un dziļāka izpratne par to saturisko un formālo vērtību.
news-image
MĀKSLAS RESTAURĀCIJA MUZEJĀ
“Mākslas restaurācija muzejā” dod iespēju izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās grafikas, glezniecības un tēlniecības restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī vairākus citus ar mākslas restaurāciju saistītus aspektus. 
news-image
Virtuālā ceļveža tūre
Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijas apmeklētājiem pieejama katras skulptūras kopijas stāstu iepazīšana izmantojot virtuālo ceļvedi.
news-image
Madernieka studija
Līdz 2021. gada 28. februārim izstādē “Madernieka stils” ģimenēm un skolēniem Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā radošo darbnīcu “Madernieka studija”.