Lekciju cikla "KLASISKĀS VĒRTĪBAS" rudens sezona ir klāt
Mēbeļu dizains, Bauhaus idejas, Iļģuciema stikls, grāmatu grafika - stāsti par Latvijas mākslas un dizaina vēsturi
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs 22. septembrī plkst. 17.30 aicina uz vēsturnieka Māra Stinkuļa lekciju “Latviešu interjera mākslinieku ideju realizācija mēbeļu galdnieka Pētera Prūša (1873-1953) izpildījumā”, kas aizsāks cikla “Klasiskās vērtības” rudens sesiju. Lekcijas notiks tiešsaistē, Zoom platfomā.

Jaunajā “Klasisko vērtību” sezonā uzmanība tiks veltīta 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma posmam, kas iekļaujas par Belle Epoque dēvētajā periodā, un Latvijas jaunajai mākslinieku paaudzei bija radošas darbības laiks. Mākslinieki, līdzīgi saviem laikabiedriem Eiropā, strādāja dažādās mākslas jomās, cenšoties radīt formā vienotu modernu stilu, kas aptvēra arhitektūru, interjeru un vizuālo mākslu.

Vēsturnieks Māris Stinkulis prezentēs pētījumu par galdniekmeistara Pētera Prūša (1873-1953) daiļradi, kurš 20.gs. sākumā īstenojis gan savus, gan  mākslinieku Jēkaba Bīnes (1895-1955) un Anša Cīruļa (1883-1942) mēbeļu projektu metus. Dizaina vēsturniece Kristīne Budže iepazīstinās ar pētījumu par 20.gs. 60.-70. gadu mēbeļu ražotnēm Latvijā. Mākslas vēsturniece Inta Pujāte lekcijā “Apgāds “Zalktis” – modernās formas līderis 20. gadsimta sakumā” pievērsīsies nozīmīgai lappusei grāmatu dizaina vēsturē. Par pētnieciskiem atklājumiem ziņos Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vēsturniece Zita Pētersone lekcijā “Iļguciema stikla fabrikas klasiskās vērtības divu gadsimtu garumā”. Mākslas zinātniece Irēna Bužinska iepazīstinās ar līdz šim nepublicētu pētījumu par fotomontāžu un Bauhaus ideju izplatību Latvijā, atklājot Romana Sutas, viņa audzēkņu un laikabiedru aktivitātes jaunās tipogrāfijas ideju popularizēšanā.

 

Mērķauditorija: pieaugušie. Aicināti visi interesenti!

Norises vieta: tiešsaistes platforma Zoom

Pieteikšanās: lai pieteiktos pieejai Zoom, lūgums aizpildīt pieteikšanās anketu ŠEIT

Pasākuma ilgums: līdz 1h 30 min.

Dalības maksa: bez maksas

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 830917, (+371) 67 222235 vai e-pastu agrita.pore@lnmm.lv

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Agrita Pore, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore

 

Saistītie pasākumi