Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies Ģimenes dienas “Svinam ziemu”
Divās sestdienās, 2016. gada 3. un 10. decembrī, plkst. 12:00–16:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienām “Svinam ziemu”. Pasākumu programma būs tematiski saistīta ar izstādēm “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” un veltīta ziemas saulgriežiem. Keramikas radošajā darbnīcā varēs strādāt ar mālu, tekstilmākslas darbnīcā – aust stellītēs, bet piparkūku darbnīcā – cept piparkūkas kokā grebtās formās.

Izstādē “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, kas šobrīd notiek Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē, ir aplūkojama brīnišķīga latviešu meistaru 20. gadsimta 70. gadu keramikas un tekstilmākslas darbu izlase, savukārt neliela piemiņas izstāde 3. stāvā iekārtota par godu ievērojamās Latvijas personības Rūdolfa Heimrāta (1926–1992) 90 gadu jubilejai. Ekspozīcijas iedvesmo uz novatoriskiem eksperimentiem ar klasiskajām tehnikām un izejvielu estētisko kvalitāšu apceri, tāpēc šajās Ģimenes dienās īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem seniem un visiem labi pazīstamiem materiāliem kā māls un tekstils.

 

Dalībniekiem būs pieejamas dažādas radošās darbnīcas, kas rosinās izpausties iztēlei, ziemas saulgriežus gaidot. Abos Ģimenes dienu pasākumos muzejā būs atvērta Piparkūku darbnīca, sniedzot ieskatu piparkūku cepšanas tradīcijās un radot īpašu svētku noskaņu. Tajā katrs interesents varēs izveidot un izcept neparastu piparkūku ar kokgriezēja grebtām koka formām un “Junge.lv” piparkūku mīklu – kā mīļu un garšīgu dāvanu.

 

Lai bērni un viņu vecāki tuvāk izzinātu un labāk iepazītu keramikas un tekstila pasauli, vadīt nodarbības aicinātas šajā jomā pieredzējušas mākslinieces. Strādāt ar mālu un izjust tā plastiskumu palīdzēs keramiķe Līga Skariņa, savukārt par tekstilmākslas smalkajām niansēm stāstīs tekstilmāksliniece Ieva Krūmiņa.

 

Keramikas darbnīcas piedāvās vēl nebijušu iespēju strādāt ar keramikas ražotnes “Vaidava Ceramics” mālu. “Vaidava Ceramics” ražotnē top skaisti un funkcionāli trauki, kuros apvienojas cieņa pret to vēsturisko veidošanas gaitu un dizainu.

 

Tekstilmākslas darbnīcās darbošanās notiks ar tekstila materiāliem – dziju, auduma gabaliņiem, lentītēm un dažādas šķiedras materiāliem. Tie tiks piegriezti un līmēti, kā arī ieausti mazās stellītēs, izgatavojot mini tekstiliju.

 

ĢIMENES  DIENU  PROGRAMMA:

Svinam ziemu I

3. decembris plkst. 12:00–16:00    

Piparkūku darbnīca “Senās un jaunās formas

Keramikas darbnīca “Ciemos pie keramiķes Latvītes Mednieces”. Vada māksliniece Līga Skariņa

Keramikas darbnīca “Gaismekļi

 

Svinam ziemu II

10. decembris plkst. 12:00–16:00   

Piparkūku darbnīca “Senās un jaunās formas

Tekstilmākslas darbnīca “Ciemos pie tekstilmākslinieka Rūdolfa Heimrāta”. Vada māksliniece Ieva Krūmiņa

Tekstilmākslas darbnīca “Dziju spēles

 

PAR  ĢIMENES  DIENĀM

Reizi sezonā, parasti uz lielajiem svētkiem (Lieldienas, Līgo svētki, Ziemassvētki utt.), Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs rīko pasākumus ģimenēm – “Ģimenes dienas”. Katra pasākuma programma atšķiras, taču tradicionāli tā tiek veidota atbilstoši izstādēm, kuras apskatāmas muzejā. Tās ir drop-in (atvērtais pasākums; māja, kur vienmēr var iegriezties) veida aktivitātes visas dienas garumā, uz kurām dalībniekiem nav iepriekš jāpiesakās, un tām var pievienoties jebkurā laikā.

 

Pasākuma dienā darbojas viena vai vairākas no muzeja piedāvātajām darbnīcām. Ģimenes dienu mērķis ir iepazīstināt gan lielos, gan mazos ar muzejā redzamo un, radoši strādājot darbnīcās, to visu atainot savos darbos. Aicinām Ģimenes dienas apmeklēt visai ģimenei kopā, jo mēs ticam, ka kopīga darbošanās stiprina ģimenes saites, kā arī tas ir lielisks veids jaunu draugu iegūšanai.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

5,00 EUR no personas (cenā iekļauta dalība visās darbnīcās, kā arī muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” apskate).

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās Ģimenes dienām nav nepieciešama.

T: (+371) 67 222235, (+371) 67 830917

E: dmdm@lnmm.lv

 

ATBALSTĪTĀJI UN SADARBĪBAS  PARTNERI:

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes