Darba lapas izstādē “Juris Boiko. Sāls kristāli”
Juris Boiko dēvējams par vienu no Latvijas konceptuālās mākslas klasiķiem. Idejas materializācija viņa darbos ir daudzveidīga - mākslinieks strādāja ar sāli, stiklu, video, fotogrāfiju un datorgrafiku, miksējot dažādas tehnikas un medijus, tajā skaitā īpašā autortehnikā apstrādājot stiklu un fotogrāfiju negatīvu attēlus ar sāls slāni. Sāls kā materiāls mākslinieku saistīja ar tā kristāliskās struktūras spēju ietekmēt neredzamos enerģētisko procesus cilvēkos un vidē.

Aicinām vecākus un pedagogus pirms izstādes apmeklējuma iepazīties ar darba lapām un izstādes apskates laikā pārrunāt ar bērniem darba lapās skaidrotos jēdzienus (konceptuālā māksla, instalācija, sāls, āderes). Darba lapās iekļauti arī sāls kristālu un kalcija karbonāta kristālu modeļi, kurus iespējams izveidot no papīra mājās, skolā vai uz vietas izstāžu zālē. Lapās atrodama arī instrukcija, kā darināt mākslas darbu Boiko autortehnikā un norādes, kā izaudzēt sāls kristālu mājas apstākļos. Izstādes apmeklējumu iespējams iekļaut dabaszinību, fizikas vai ķīmijas stundās, paralēli mākslas jautājumiem, iztirzājot arī sāls nozīmi cilvēku dzīvē no dabaszinību viedokļa.

 

Piedāvājam arī ekskursijas skolēnu un bērnu dārzu audzēkņu grupām gida pavadībā. Ekskursijas ietvaros gida stāstījumu papildinās darbošanās ar darba lapām - dažādas formas kristālu modeļu veidošana. Pieteikšanās ekskursijām rakstot uz linda.veinberga@lcca.lv

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes