Latvijas Nacionālo dizaina gada balvu iegūst datu vizualizācijas rīks "Infogram"
3. martā apbalvošanas ceremonijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tika noskaidroti pirmie Latvijas Nacionālās dizaina gada balvas ieguvēji – pirmo vietu ieguva datu vizualizācijas rīks "Infogram", otro – izstādes stendu dizains "Civilizācijas nospiedumi" (Ilze Kalnbērziņa Praz), savukārt trešajā vietā ierindojās bērnu balansa ritenītis "Brum Brum" (Krišjānis Jermaks).

Galvenās balvas ieguvējs no Kultūras ministrijas saņems finansiālu atbalstu 2000 eiro vērtībā dalībai kādā no starptautiskajiem dizaina konkursiem. Balvas galvenā partnera – IT uzņēmuma "Accenture" specbalvu "Digitālais bizness" ieguva zīmola dizains "Soma", (zīmolu dizaina studija "Overpriced"), savukārt žurnāla "Deko" specbalvu ieguva interjers privātmājai Cēsīs ("Outofbox", "Lolot design").

 

"Dizaina nozarē slēpjas Latvijas veiksmes stāsti, tieši tā varam produktam vai pakalpojumam piešķirt pievienoto vērtību, attiecīgi veicinot uzņēmējdarbības kvalitāti un konkurētspēju kopumā. Latvijas Nacionālās dizaina gada balvas virsuzdevums ir plašākai sabiedrībai parādīt mūsu dizaineru izcilāko sniegumu. Žūrijas darbs bija ļoti grūts, taču rezultātā no 147 darbiem izvēlēts šīs balvas pirmais ieguvējs. Esmu gandarīta, ka pieteikumi bijuši visdažādākajās jomās un teju visos darbos redzamas inovācijas," akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

 

Izstāde ar 20 labākajiem Latvijas Dizaina gada balvas konkursam iesniegtajiem darbiem skatāma no no 4. marta līdz 9. aprīlim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

 

Latvijas Nacionālo dizaina gada balvu organizē dizaina birojs "H2E" sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju. Balvas galvenais partneris ir viens no vadošajiem IT uzņēmumem Latvijā un pasaulē "Accenture".

 

Latvijas Nacionālās dizaina gada balvas apbalvošanas ceremonijas video:

 

Saistītie jaunumi
Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās galerijas