SARUNAS MUZEJĀ: Madernieka stils
image
07.11.2020 14:00
Novators, reformators, jauno mākslinieku mentors – Jūlijs Madernieks (1870-1955) bija viens no pirmajiem profesionālajiem latviešu dizaineriem. Veidojot nozīmīgus sabiedriskos interjerus un mēbeles, radot metus tekstila dizainam, strādājot grāmatu un lietišķajā grafikā, viņš pavēra ceļu latviešu dizainam, vienlaikus darbojoties arī kā talantīgs pedagogs un mākslas kritiķis.

Ciklā SARUNAS MUZEJĀ būs iespējams tikties ar izstādes radošo komandu un iepazīties ar vērienīgā projekta "Madernieka stils" tapšanu.

  

Izstādes kuratore, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Tekstilmākslas un ādas mākslas kolekcijas glabātāja Rūta Rinka iepazīstinās ar Madernieka daudzveidīgo darbību, kā arī atklās līdz šim nezināmus faktus par viņa veidotajām mēbelēm un interjeriem. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska raksturos vērienīgā projekta attīstību, akcentējot Madernieka nozīmīgumu latviešu dizaina kopainā. Bet ekspozīcijas iekārtojuma autore, māksliniece Dace Džeriņa stāstīs par darbu ar Jūlija Madernieka radošo mantojumu, pievēršoties šajā procesā sastaptajiem izaicinājumiem un jaunatklājumiem.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināti visi interesenti.

 

NORISES VIETA:

Lielā izstāžu zāle.

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē. GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PIETEIKŠANĀS:

Vietu skaits ierobežots.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371)67222235 vai e-pastu: dmdm@lnmm.lv,

norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

  1. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  2. Sākot ar 14. oktobri ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).
  3. Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.
  4. Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  5. Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.
  6. Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).
  7. Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.

 

 

 

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes