LEKCIJA TIEŠSAISTĒ: Madernieka ornamenta interpretācija mūzikā
Guntara Gritāna lekcija par ornamentalitāti mūzikā un mākslā
image
27.02.2021 17:30
Sestdien, 27. februārī, Jūlija Madernieka dzimšanas dienā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina uz mūziķa un mākslas vēsturnieka Guntara Gritāna lekciju tiešsaistē “Madernieka ornamenta interpretācija mūzikā.”

“Madernieka ornamentālajiem zīmējumiem piemīt daudz mūzikas. Liekas it kā muzikālās domas būtu grafiski izteiktas. Līnijas sakļaujas, izplešas, izveidojas ka simfoniski fragmenti,”  Jānis Veselis

 

Mūzika Jūlija Madernieka dzīvē un daiļradē vienmēr bijusi ļoti nozīmīga. Mākslinieku saistīja draudzība ar Alfrēdu Kalniņu, Jāzepu Vītolu, Emīlu Melngaili, Emīlu Dārziņu un Arvīdu Žilinski. Jau no agras bērnības Madernieks muzicējis. Arī vēlāk vijoļspēle palīdzēja noskaņoties radošam darbam un rosināja iztēli. Mūzikas klātbūtni Madernieka darbos ne reizi vien atzīmē Emīlis Melngailis, Jānis Veselis un citi viņa draugi. 


Guntars Gritāns stāstīs par ornamentāciju mūzikā un tās ietekmi Madernieka kompozīciju veidošanā. Pētnieks meklēs atbildes uz jautājumu, kāpēc Madernieka ornaments tiek interpretēts kā muzikāls.

 

Dalībnieku skaits ierobežots, informējam, ka visiem interesentiem būs pieejams lekcijas ieraksts.
 

NORISES VIETA:

Tiešsaistes platforma zoom

 

ILGUMS:

1h un 15min.


Vietu skaits ierobežots. 
Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās: ej.uz/MaderniekaMuzika

Pieteikumus pieņem līdz 26. februārim vai kamēr ir brīvas dalības vietas.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās galerijas