LEKCIJA: Jūlijs Madernieks – nacionālā romantisma burtveidolu dizaina celmlauzis
APRĪLIS - MADERNIEKA BURTU MĒNESIS
image
15.04.2021 17:30
Novērtējot latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka sniegumu burtveidolu attīstībā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aprīlī piedāvā lekciju ciklu, ko atklās dizainera Gata Vanaga priekšlasījums “Jūlijs Madernieks – nacionālā romantisma burtveidolu dizaina celmlauzis”.

Madernieka īpašais stils caurvij visas mākslinieka darbības sfēras, tostarp arī viņa veidotās ģeometrizētās burtu formas, kas apvieno etnogrāfisko ornamentu, rūnu rakstību un jūgendstila ietekmes. Madernieks uzskatāms par pirmo 20. gadsimta sākuma burtveidolu dizaineru Latvijā, un viņa grafiskās valodas daudzveidība spilgti izpaužas vairāku izdevumu noformējumos.

 

Arhitekts un grafikas dizainers Gatis Vanags uzstāsies ar lekciju "Jūlijs Madernieks - nacionālā romantisma burveidolu dizaina celmlauzis". Lektors analizēs Madernieka burtveidolu ietekmes, jaunu formu meklējumus un eksperimentus, pievērsīsies alfabētu paraugiem. Laikmetīgas fontu interpretācijas tiks skatītas kā impulss nacionālā romantisma stilā veidotas lietišķās grafikas un burtveidolu dizaina attīstībai.

 

NORISES VIETA:

Tiešsaistes platforma Zoom. Lekcijas video ieraksts pieejams ŠEIT.

LEKCIJAS ILGUMS:

1h 15min

 

Lekcija notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas