LEKCIJA: Dizains un tipografika Latvijā. Nākotnes vīzijas
APRĪLIS - MADERNIEKA BURTU MĒNESIS
image
22.04.2021 17:30
Novērtējot latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka sniegumu burtveidolu attīstībā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aprīlī piedāvā lekciju ciklu, kurā tiks aplūkoti atšķirīgi aspekti burtu veidošanā un pielietošanā gan vēsturiskā, gan mūsdienu kontekstā.

Madernieka īpašais stils caurvij visas mākslinieka darbības sfēras, tostarp arī viņa veidotās ģeometrizētās burtu formas, kas apvieno etnogrāfisko ornamentu, rūnu rakstību un jūgendstila ietekmes. Madernieks uzskatāms par pirmo 20. gadsimta sākuma burtveidolu dizaineru Latvijā, un viņa grafiskās valodas daudzveidība spilgti izpaužas vairāku izdevumu noformējumos.

 

Grafikas un burtu dizainere Eva Abduļina lekcijā "Dizains un tipografika Latvijā. Nākotnes vīzijas" skaidros, kā iespējams radīt jauno latvisko, respektējot vēsturi un priekšteču mantojumu. Klausītāji iepazīsies ar Evas radīto burtveidolu “Austra”, kā arī tipografikas piemēriem no mākslas centra “Zuzeum”, uzņēmuma “Dzintars” un dizaina studijas “Overpriced”.

 

NORISES VIETA:

Tiešsaistes platforma Zoom. Lekcijas video ieraksts pieejams ŠEIT.

 

LEKCIJAS ILGUMS:

1h 15min

 

 
Lekcija notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas