Esam atvērti! Mākslas muzeji ver durvis apmeklētājiem
Saskaņā ar valdības 2021. gada 1. jūnija lēmumu durvis individuāliem apmeklējumiem pakāpeniski ver Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības – LNMM galvenā ēka, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kā arī ekspozīcija Muzeju krātuvē “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”.

ESAM ATKAL ATVĒRTI!

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklētāju un darbinieku drošība ir mūsu prioritāte. Saistībā ar Covid-19 radīto situāciju pasaulē un Latvijā joprojām aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus, kas ieviesti atbilstoši Kultūras ministrijas izstrādātajām epidemioloģiski drošas darbības vadlīnijām.

 

Sākot ar 4. jūniju Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM / Jaņa Rozentāla laukumā 1), Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (MMRB / Doma laukumā 6), Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (SBM / Elizabetes ielā 57a–26) veras vaļā pilnā apjomā, piedāvājot iespēju klātienes sarunai ar mākslas darbiem pastāvīgajās ekspozīcijās un izstādēs.

 

No 5. jūnija apmeklētājus gaidīs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM / Skārņu ielā 10), no 9. jūnija ikvienam interesentam atkal būs pieejama Muzeju krātuvē pērn atklātā Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija “Skulptūru mežs” (SM / Pulka ielā 8).

 

 

SVARĪGA INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM

Muzeju darba laiks paliek nemainīgs. Atgādinām, ka trešdienās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir atvērts līdz plkst. 19.00, savukārt piektdienās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA strādā līdz plkst. 20.00.

 

Apmeklējot LNMM, MMRB un DMDM, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir pieejams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 288800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv. Otrdienās SBM ir atvērts līdz plkst. 19.00.

 

Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija “Skulptūru mežs” arī ir apskatāma ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 797596, 67 357525 vai e-pastu muzejukratuve@lnmm.lv. Ekspozīcijas darba laiks ir trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00.

 

Muzeju ēkas būs atvērtas individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem, lai sniegtu aizraujošu pieredzi, iedvesmu un mierinājumu, vienlaikus ierobežojot un regulējot skatītāju plūsmu. Tādēļ muzejos ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 25 m² telpas.

 

Muzejos ir jāievēro 2 metru distance no personāla un citiem apmeklētājiem, izņemot ģimenes locekļus, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī vecākus un viņu nepilngadīgos bērnus, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā. Līdzīgi kā citviet arī mākslas muzeji sniedz pakalpojumus tikai tiem apmeklētājiem, kas pareizi izmanto mutes un deguna aizsegu – medicīniskās sejas maskas, nemedicīniskās (higiēniskās vai auduma) sejas maskas, nosedzot muti un degunu.

 

Aicinām iepazīties ar noderīgu informāciju, plānojot muzeju apmeklējumu.

 

KO REDZĒT

  • Latvijas Nacionālais mākslas muzejs skatītājiem ir sagatavojis četras jaunas izstādes:

Purvīša balva 2021. Kandidātu darbu izstāde

2021. gada 4. jūnijs – 8. augusts

LNMM galvenā ēka / Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā), 3. stāva vestibils

Līdz 9. jūnijam ikvienam ir iespēja nobalsot par savu favorītu no astoņu fināla kandidātu vidus portālā “Delfi”. Skatītāju simpātijas balsojuma uzvarētājs, tāpat kā laureāts, taps zināms 11. jūnijā Purvīša balvas 2021 pasniegšanas ceremonijas tiešraides laikā.

 

Tu glezno tikpat labi kā vīrietis! Dainas Dagnijas māksla feminisma kontekstā

2021. gada 4. jūnijs – 19. septembris

LNMM galvenā ēka / 2. stāva labais spārns

 

“Man pasaule par šauru šķita…” Gustava Šķiltera ceļojumi 20. gadsimta sākumā

2021. gada 4. jūnijs – 29. augusts

LNMM galvenā ēka / 4. stāva izstāžu zāle

 

Cirks zem kupola. Ievas Epneres izstāde

2021. gada 4. jūnijs – 1. augusts

LNMM galvenā ēka / Kupola zāle (5. stāvā)

 

  • Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA aicina apmeklētājus atklāt ārzemju mākslas burvību:

Stikla balss. Sadarbība. Starptautiska mākslas izstāde

2021. gada 4. jūnijs – 1. augusts

MMRB / Lielā izstāžu zāle

 

Japānas Sacumas keramikas pāra vāzītes. Izstāde ciklā “Āzijas mākslas stāsti”

līdz 2021. gada 29. augustam

MMRB pastāvīgā ekspozīcija / Āzijas mākslas galerija (3. stāvā)

 

  • Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs var iepriecināt sabiedrību ar ziņu – ir pagarināta latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka 150 gadu jubilejai veltīta izstāde:

Madernieka stils

līdz 2021. gada 18. jūlijam

DMDM / Lielā zāle

 

  • Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs piedāvā jaunu izstādi:

Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars

Commedia dell’arte tēli latviešu modernistu darbos. Latviešu mākslinieku rīkotie karnevāli.

Fotogrāfijas un tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas

2021. gada 4. jūnijs – 2022. gada 15. janvāris

SBM / ekspozīcija

 

Paralēli izstādēm visās LNMM muzeju ēkās apskatei ir pieejamas pastāvīgās ekspozīcijas.

 

  • Muzeju krātuvē atkal apskatāmas pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas:

Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi

Muzeju krātuve / pastāvīgā ekspozīcija

 

Vēlam nesteidzīgu un patīkamu mākslas muzeju apmeklējumu!

Saistītās izstādes
news-image
Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars
No 2021. gada 4. jūnija līdz 2022. gada 15. janvārim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) būs skatāma izstāde “Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars. Commedia dell’arte tēli latviešu modernistu darbos. Latviešu mākslinieku rīkotie karnevāli. Fotogrāfijas un tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas”.
news-image
Madernieka stils
IZSTĀDE IR PAGARINĀTA! Izstāde "Madernieka stils" apmeklētājiem atvērta no 2021. gada 5. jūnija līdz 18. jūlijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10).
news-image
“Man pasaule par šauru šķita…” Gustava Šķiltera ceļojumi 20. gadsimta sākumā
No 2021. gada 4. jūnija līdz 29. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma izstāde “Man pasaule par šauru šķita…”, veltīta Gustava Šķiltera ceļojumiem 20. gadsimta sākumā.
news-image
Tu glezno tikpat labi kā vīrietis!
No 2021. gada 4. jūnija līdz 19. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva labajā spārnā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma izstāde “Tu glezno tikpat labi kā vīrietis! Dainas Dagnijas māksla feminisma kontekstā”.
news-image
Purvīša balva 2021
No 2021. gada 4. jūnija līdz 8. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma SEPTĪTĀ Purvīša balvas izstāde.
news-image
Cirks zem kupola. Ievas Epneres izstāde
No 2021. gada 4. jūnija līdz 22. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma Ievas Epneres izstāde “Cirks zem kupola”.
news-image
Stikla balss. Sadarbība
No 2021. gada 4. jūnija līdz 1. augustam Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) norisināsies starptautiska mākslas izstāde “Stikla balss. Sadarbība”. Projekts akcentē sadarbības aspektu mākslas darbu radīšanā un realizēšanā, kas īpaši aktuāls kļuvis pandēmijas laikā.
news-image
ĀZIJAS MĀKSLAS STĀSTI: Japānas Sacumas keramikas pāra vāzītes
No 2020. gada 15. decembra līdz 2021. gada 29. augustam Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) izstāžu ciklā “Āzijas mākslas stāsti” apskatāmas divas Japānas Sacumas keramikas pāra vāzītes, kas ļauj ne tikai iepazīt vienu no būtiskākajiem Japānas eksporta keramikas veidiem, bet arī redzēt un uzzināt plašāk par vienu no pirmajiem Āzijas mākslas dāvinājumiem 1920. gadā jaundibinātajam Valsts mākslas muzejam.
Saistītās preses relīzes