Tapusi grafiskā identitāte projektam “Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula”
Lai visi plānotie pasākumi medijos būtu reklamēti un pozicionēti zem kopīgās grafiskās zīmes, tika izlemts sadarboties ar Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļas studentiem, kuri varēja iesniegt savus priekšlikumus izstāžu grafiskās identitātes izveidošanai. No iesniegto projektu autoriem tika izvēlēts uzvarētājs, kura skatījums uz Romana Sutas mākslu un personību vislabāk sabalsojās ar abu lielo izstāžu koncepciju.

Finālā sacentās trīs dalībnieki: Una Bergmane, Klāvs Priedītis un Signe Skalberga. Par uzvarētāju tika atzīta Una Bergmane, kura visveiksmīgāk uztvērusi Romana Sutas mākslas būtību un sintezējusi to mūsdienīgā traktējumā. Prasmju apliecinājums izpaužas arī tanī aspektā, ka autore nebija izvēlējusies kādus atsevišķus fragmentus vai elementus no Sutas mākslas darbiem, bet izveidojusi jaunu grafisko zīmju sistēmu, kas rada iespaidu par meistara 20. gadsimta 20.–30. gadu mākslu.

 

Una Bergmane pašlaik studē Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļā, pirms tam ieguvusi bakalaura grādu Starptautiskajā Praktiskās psiholoģijas augstskolā, datordizaina fakultātē. Māksliniecei ir pieredze darbā ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, izstrādājot vizuālo koncepciju izstādei “Dzintara laikmets” (2014), kā arī strādājot pie grafiskā noformējuma, izkārtojuma koncepcijas un logo izveides izstādei “20 franču dizaina ikonas” (2013). Tāpat Una Bergmane ir strādājusi žurnālgrāmatas “Benji Knewman” (2014), Agneses Kleinas plānotāju (2013/2014), žurnālu “Modernists” (2013/2014), “Ir nauda” (2013) un citu izdevumu maketēšanā un dizaina izstrādē.

 

PROJEKTA ATBALSTĪTĀJI UN SADARBĪBAS PARTNERI:

Saistītie jaunumi
Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes