Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs iekļauts “Homo Faber Guide"

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs līdzās Eiropas amatniecības izcilības piemēriem iekļauts digitālajā ceļvedī “Homo Faber Guide”.

Tiešsaistes platforma homofaberguide.com piedāvā atklāt talantīgus dizainerus un amatniekus, aplūkot īpaši atlasītas kolekcijas, gūt jaunu pieredzi un sekot Homo Faber vēstnieku ieteikumiem. Latviju starptautiskā digitālā ceļveža lappusēs pārstāv Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs un Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar citām nozīmīgām Eiropas institūcijām, kuru vidū ir Dekoratīvās mākslas muzejs Parīzē (Musée des Arts Décoratifs, Francija), Lietišķās mākslas muzejs Vīnē (MAK, Austrija), Rijksmuseum Amsterdamā (Nīderlande), Dizaina muzejs Frankfurtē (Museum Angewandte Kunst, Vācija), Dizaina muzejs Milānā (Museo del Design Italiano, Itālija), Dekoratīvās mākslas muzejs Prāgā (U(P)M, Čehijas Republika) u.c.

 

Platformas galvenais mērķis ir rūpēties, lai Eiropā tiktu saglabātas augstas amatniecības prasmes, veidotos saiknes starp māksliniekiem, dizaineriem un  amatniekiem, audzināt jaunu amatnieku paaudzi, saglabājot arodu prasmju pēctecību un ilglaicību. Kopš 2018. gada Homo Faber vēstnieki visā Eiropā meklē un izraugās labākos amatniecības meistarus, apkopo un aicina tos piedalīties starptautiskās Homo Faber izstādes aktivitātēs.

 

Homo Faber eksperti veica izpēti, dodoties ekspedīcijās uz 25 valstīm, kā rezultātā tika izvēlēti izcilības piemēri visdažādākajās amatniecības nozarēs (metālapstrāde, rotu māksla, tekstils, mēbeļu dizains, stikla apstrāde, keramika, ādas apstrāde utt.).

 

Eiropas amatniecības izcilībai veltītās izstādes Homo Faber idejas autors un organizators ir Džordžo Cini fonds (Fondazione Giorgio Cini) Itālijā sadarbībā ar Mikelandželo fondu (Michelangelo Foundation) Šveicē. Pirmā Homo Faber skate notika 2018. gadā Džordžo Cini fondā Venēcijā uz San Giorgio Maggiore salas, paralēli Starptautiskajai arhitektūras biennālei. Vērienīgā izstāde piesaistīja 62 500 apmeklētāju no visas pasaules. Tajā piedalījās 410 dizaineri un amatnieki ar vairāk nekā 900 unikālas amatniecības meistarības paraugiem, kā arī notika meistaru prasmju paraugdemonstrējumi. 2020. gada vasarā plānotā otrā Homo Faber izstāde šobrīd ir pārcelta uz 2021. gadu.