Nodarbība skolēniem:
Mana pilsēta
Nodarbība “Mana pilsēta” aicina 1. līdz 6. klašu skolēnus iepazīt ievērojamā latviešu dizainera un vides mākslinieka darbus izstādē “Jānis Krievs. Pagājusī nākotne” un mudina domāt par to, kā pilsētas vide un dizains ietekmē ikdienas dzīvi.
Nodarbību ievadīs diskusija, izzinot jautājumus – kas raksturo pilsētu, ko radījuši arhitekti un dizaineri pilsētvidē, lai tajā būtu patīkami un ērti dzīvot, pārvietoties un atpūsties?
Turpinājumā dalībnieki muzejpedagoga vadībā dosies izstādē “Jānis Krievs. Pagājusī nākotne” pētīt dizainera radītos unikālos vides objektus, tostarp Rīgas Centrālās stacijas torni ar elektronisko pulksteni un gaismas strēli. Krāsu un formu saspēle (salikumi un ritms), kinētika – Jānis Krievs radījis savam laikam pārdrošus un modernus risinājumus gan pilsētvidē, gan interjeros.
Radošajā daļā skolēni darbosies grupās ar ģeometriskām koka formām. Veidos maketu telpiskam vides objektam, piemērotam atpūtai un spēlēm skolas pagalmā vai iekštelpā. Krāsainie koka klucīši izgatavoti, iedvesmojoties no Jāņa Krieva darbiem.
Pēc komandas darba katrs skolēns individuāli uz melnbaltas fotogrāfijas veidos skici pilsētas svētku objektam.
Noslēgumā visi kopā apspriedīs paveikto un dalīsies idejās par to, kā pilsēta viņiem apkārt var kļūt vēl labāka.
Papildu informācija
- Maksimālais dalībnieku skaits grupā – 25.
- Informācija par norēķinu kārtību atrodama šeit.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Norise notiek Lielajā zālē. Pirms norises tikšanās ar muzejpedagogu 1. stāva vestibilā.
- Pirms muzeja apmeklējuma lūdzam iepazīties ar muzeja iekšējās kārtības noteikumiem. Apliecinājumu par iepazīšanos ar iekšējās kārtības noteikumiem pirms norises parakstītu jāiesniedz kasē vai jānosūta elektroniski.
Norises piekļūstamība
- Norise ir daļēji piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Lai nokļūtu līdz norises vietai Lielajā zālē 1. stāvā, jāpārvar 6 pakāpieni.
- Nodarbības sarežģītības līmeni iespējams pielāgot auditorijas vajadzībām, norisi iepriekš saskaņojot.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā šeit.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: +371 67 222 235, .