Andas Munkevicas personālizstāde apskatāma līdz 1. maijam, kataloga prezentācija un dzejkoncerts Ukrainas atbalstam Andas Munkevicas personālizstāde apskatāma līdz 1. maijam, kataloga prezentācija un dzejkoncerts Ukrainas atbalstam
22.04.2022.

Andas Munkevicas personālizstāde apskatāma līdz 1. maijam, kataloga prezentācija un dzejkoncerts Ukrainas atbalstam

Atsaucoties uz apmeklētāju interesi un ņemot vērā projekta tematisko un ģeopolitisko aktualitāti, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) pagarina Andas Munkevicas personālizstādi līdz 1. maijam, kuras izskaņā notiks divi pasākumi – kataloga prezentācija un dzejkoncerts Ukrainas atbalstam.

Atbalstot muzeja iniciatīvu, vadošā Latvijas stikla māksliniece Anda Munkevica savu izstādi “Pārmijas” ļauj izmantot kā platformu atbalsta pasākumiem Ukrainai, nerimstoši runājot, stāstot un izglītojot sabiedrību. Autores darbi šim nolūkam ir kā uzlieti – alegoriskos un simboliskos tēlos viņa iemieso eksistenciālas pārdomas un risina ētiskas dilemmas. Mākslinieces vērienīgajām telpiskajām instalācijām un izvērstajiem cikliem raksturīgs filozofisks apcerīgums.

Tuvojoties projekta noslēgumam, 29. aprīlī plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vestibilā notiks svinīga izstādes kataloga prezentācija. Izdevumā iekļautas esejas un citi teksti, kas aprāda Andas Munkevicas mākslu plašākā kultūras kontekstā. Par viņas darbiem komentāru sniedz ukraiņu mākslas vēsturniece Olena Soma-Serdjukova (Olena Som-Serdiukova) un nīderlandiešu kurators Stīfs Hendriks (Steef Hendriks). Savukārt Čehijas stikla mākslas pētnieks Milans Hlavešs (Milan Hlaveš) esejā iezīmē Eiropas un pasaules stikla mākslas teritoriju, kurā kā mājās jūtas latviešu māksliniece. Pasākumu vadīs izstādes kuratore, mākslas zinātniece Iliana Veinberga.

Grāmatas tapšanā ir piedalījušies: grafiskā dizainere, māksliniece Ieva Vīriņa, fotogrāfiju autori – Jānis Deinats, Ilmārs Znotiņš, Jānis Vidmants Kalniņš u.c. Tulkojumu nodrošināja Sanita Grīna, Alžbeta Surova un uzņēmums “Лінгва”, korektūru – Daina Vilemsone. Izdevums ir cietajā sējumā, 96 lpp., 1000 eksemplāru tirāžā. Drukāts uzņēmumā “Dardedze hologrāfija”, izdevējs ir “AM studio”. Izdevuma projekta vadītāja – Iliana Veinberga. Pateicība par finansējumu Valsts kultūrkapitāla fondam.

Izstādes finisāžā – 1. maijā plkst. 17.00 – dzejkoncertā “Ne mālā, ne porcelānā… sieviete!” varēs piedzīvot un sajust sievietes iekšējās pasaules norises, reaģējot uz notikumiem Ukrainā. Dzeja un mūzika ļaus smelties spēku, iedvesmu un pašvērtību. Dzejkoncerta mūziķu sastāvā spēlē tikai dāmas: komponiste Lauma Kazaka (balss, ģitāra, basģitāra, perkusijas), komponiste Ieva Lapkovska (flauta), Laima Pipare (klavieres) un Sniedze Dāvidsone (balss, ģitāra, basģitāra). Dzeju lasīs viena no projekta idejas autorēm aktrise Maija Arvena.

Dalība tematiskajos pasākumos Ukrainas atbalstam ir bez maksas, tomēr aicinām turpināt ziedot: ziedot.lv/ukrainai.

Andas Munkevicas personālizstādē “Pārmijas” ir aplūkojamas pēdējos piecos gados tapušās kompozīcijas. Lielāko daļu darbu māksliniece radījusi tieši šai izstādei. Projekta tematiskais vadmotīvs ir pārejas brīdis, krustceles. Tās ir laika krustceles un rīcības krustceles, kad saskaries ar eksistenciāliem izaicinājumiem un nekādi ārēji marķieri nepalīdz tajos orientēties – nākas ieskatīties sevī, uzdot jautājumus savai sirdsapziņai, izdarīt izvēles un atrast gaismu tālākam ceļam.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir atvērts apmeklētājiem no otrdienas līdz svētdienai plkst. 11.00–17.00, izņemot trešdienas, kad muzejs pieejams apskatei līdz plkst. 19.00.

Ukrainas pilsoņiem ieeja muzejā ir bez maksas, uzrādot personu apliecinošu dokumentu vai citu dokumentu, kas apliecina to, ka persona ir Ukrainas civiliedzīvotājs.


Organizators

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Pasākuma kuratore

Agrita Pore, izglītības programmu kuratore / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Komunikācija

Ulla Ozollapa, komunikācijas speciāliste / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs,

Saistītās izstādes

Anda Munkevica. Pārmijas Anda Munkevica. Pārmijas
15.01.2022. - 01.05.2022.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Personālizstāde