Ekskursija un dejas peformance Ekskursija un dejas peformance
26.03.2023. 14.00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Izstādes “Ne-lietas” noslēgums:
Ekskursija un dejas peformance

Dizainera, mākslinieka Jāņa Straupes personālizstādes “Ne-lietas” noslēgumā aicinām uz autora ekskursiju un laikmetīgās dejas mākslinieces Beātes Ievas Rozes performanci, kas unikālā kustību pieredzē saspēlēsies ar izstādes darbu “Svārsts”.

Izstādes “Ne-lietas” noslēgumā mākslinieks un dizainers Jānis Straupe gaidīs savus talanta cienītājus uz sarunu par amatniecības un mākslas procesu mijiedarbību meistara daiļradē un labprāt uzklausīs skatītāju viedokļus par izstādē redzēto un piedzīvoto. Pasākuma noslēgumā dejotāja Beāte Ieva Roze uzburs dejas peformanci, kurā meklēs līdzsvaru, dinamiku un mieru nestabilajā pasaulē.

Mākslinieks Jānis Straupe ir teicis:

Dizaina darbos svarīgākais ir funkcionalitāte un estētisms. Izstāžu darbos svarīga ir forma, kas paskaidro ideju.

“Ne-lietas” ir mākslinieka vērienīgākā izstāde vairāku gadu laikā un piektā izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Straupes darbus raksturo apbrīnojama amatniecības kvalitāte, kā arī inovatīva radošā domāšana, transformējot Latvijas amatniecības un dizaina praksē populāro un tradicionālo kokmateriālu oriģinālos dizaina objektos, kurus augstu vērtē gan nozares profesionāļi gan mākslas interesenti.

Izstāde “Ne-lietas” robežjoslā starp tēlniecību un konceptuālo dizainu tiecas paplašināt skatītāju iztēles horizontus un rosina paskatīties uz pasauli no cita redzes leņķa – kritiski, ironiski un romantiski.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms pasākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka DMDM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete izstādē
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā
ir bez maksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Norises vieta

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10, Rīga

Papildu informācija

Agrita Pore
Izglītības programmu kuratore
T:  (+371) 67 830917
E:

Saistītās izstādes