29.11.2023. 17.00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Pastaiga izstādē ar mākslinieci Ilonu Romuli:
Tradīcijas un novitāte

Māksliniece Ilona Romule aicina uz kopīgu pastaigu izstādē "Pašterapija. Korejas keramikas māksla", lai izzinātu laikmetīgās mākslas iezīmes, kas raksturo mūsdienu keramiku Korejā un Latvijā.

Pastaigas laikā māksliniece akcentēs Korejas un Latvijas keramikas mākslai raksturīgās iezīmes un estētiku. Ilona Romule guvusi pieredzi un zināšanas par laikmetīgās keramikas attīstību Korejā, piedaloties starptautiskās mākslas rezidencēs un keramikas centros.

No 2001. gada viņas darbi regulāri bijuši eksponēti un guvuši apbalvojumu Korejas starptautiskajā keramikas biennālē (KICB) Ičeonā. 2022. un 2023. gadā Ilonas Romules darbi eksponēti Baltijas valstu laikmetīgās keramikas izstādē “Drošie horizonti”, ko organizē Kjongi laikmetīgās keramikas muzejs.

Māksliniece iepazinusi Korejas keramiķus kā lieliskus seno tradīciju pārzinātājus. Pastaigas gaitā uzzināsim par korejiešu mākslinieku īstenotajām dažādajām tehnikām un paņēmieniem, eksperimentiem ar materiāliem un vēsturiskā mantojuma interpretācijām, kas radījis inovatīvus mākslinieciskos risinājumus.

Iedvesmu saviem darbiem Ilona Romule rod kultūras, filozofijas un vēstures dziļā izpratnē, veidojot atklāsmes par cilvēka dabu.

Nav nozīmes, kādā valodā tiek klusēts, vissvarīgākais – kādā valodā tiek runāts,

tā uzskata māksliniece Ilona Romule.

Izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiek 4. Latvijas Keramikas biennāles programmā sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru un Kjongi Laikmetīgās keramikas mākslas muzeju Korejā. Izstāde "Pašterapija. Korejas keramikas māksla" ir apskatāma no 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot garderobes pakalpojumus.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.
  • Noderīga informācija par pieejamību šeit.

Mērķauditorija

Visi interesenti

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

120 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bezmaksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās ir nepieciešama
Dalībnieku skaits ierobežots
T: (+371) 67 830 917
E: 

Norises vieta

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10, Rīga

Saistītās izstādes

Pašterapija Pašterapija
05.10.2023. - 14.01.2024.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Korejas keramikas māksla

Saistītās izglītības programmas