Ziemeļnieku tehnika Rūdolfa Heimrāta (1926-1992) darbos Ziemeļnieku tehnika Rūdolfa Heimrāta (1926-1992) darbos
05.11.2022. 14.00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Sarunas muzejā:
Ziemeļnieku tehnika Rūdolfa Heimrāta (1926-1992) darbos

Izcilā latviešu tekstilmākslinieka Rūdolfa Heimrāta (1926-1992) dēls, interjera dizainers Mārtiņš Heimrāts aicina uz sarunu par savu tēvu, kuru atceramies kā Latvijas laikmetīgās tekstilmākslas skolas radītāju un tās tālākas attīstības virzītāju, pedagogu, fotogrāfu un tautas mākslas tradīciju pētnieku.

Izstādē “Rok-darbi” apkopoti spilgtākie DMDM krājumā esošie ziemeļnieku tehnikā darinātie tekstildarbi, to starpā arī Rūdolfa Heimrāta, kuri atšķiras no pārējiem gan grandiozā izmēra, gan satura dēļ.

Neskatoties uz to, ka, salīdzinot ar Skandināviju, Latvijā nav vērojamas tik dziļas ziemeļnieku segu darināšanas tradīcijas, Rūdolfs Heimrāts radoši interpretējis šo tehniku latviešu profesionālajā tekstilmākslā, izceļot košo krāsu salikumus un dekorativitāti, kas spilgti nolasāma mākslinieka 60. un 70. gadu darbos.

Stāstījumu papildinās meistara arhīva materiāli un grāmatas, kas kalpojušas kā galvenais iedvesmas avots somu tekstilmākslas izziņā.

Papildu informācija:

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms pasākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

60-90 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete izstādē

Norises valoda

Latviešu

Norises vieta

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10, Rīga

Saistītās izstādes