Drošs muzeja apmeklējums

Muzeja apmeklētāju un darbinieku drošība ir mūsu prioritāte. Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus. Muzeju durvis ir atvērtas apmeklētājiem, turpinot sniegt aizraujošu pieredzi, iedvesmu un mierinājumu.

Kāda kārtība ir jāievēro apmeklējot mākslas muzejus? 

Epidemioloģiskās drošības noteikumi no 1. marta, apmeklējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM), Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA (MMRB), Dekoratīvās mākslas un dizainu muzeju (DMDM), Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju (SBM) un ekspozīciju Muzeju krātuvē “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” (SM) iekštelpās:

  • apmeklētājs visu apmeklējuma laiku pareizi lieto sejas masku, nosedzot degunu un muti.
  • muzejā jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators bez vārsta ar drošības pakāpi FFP2 – FFP3 vai KN95. Bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadiem atļauts lietot nemedicīnisku (auduma) masku;
  • lūdzam ievērot 2 metru distanci starp citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

Aizliegts apmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā.

Vai muzejiem nepieciešama iepriekšēja reģistrācija?

LNMM, MMRB, DMDM, SM nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir pieejams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 288 800 vai e-pastu . Otrdienās Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir atvērts līdz plkst. 19.00.

Kāds ir mākslas muzeju darba laiks?

Muzeju darba laiks paliek nemainīgs. Atgādinām, ka:
Trešdienās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir atvērts līdz plkst. 19.00.
Piektdienās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ir atvērts līdz 20.00.

Kādus piesardzības pasākumus muzeji ievēro, lai apmeklētāji un darbinieki justos droši?

Mūsu darbinieki ir nodrošināti ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem. Muzejos tiek veikta regulāra telpu un virsmu tīrīšana, t.sk. dezinfekcija. Muzejos ir samazināts kopīgi lietojamo virsmu un priekšmetu skaits.

LNMM, MMRB un SM darbojas klimata un ventilācijas regulējošā sistēma, nodrošinot nepārtrauktu gaisa kvalitātes monitoringu. DMDM un SBM regulāri tiek veikta telpu vēdināšana, kā arī izvietoti gaisa kvalitātes mērītāji,  lai oglekļa dioksīda (CO2) līmenis nepārsniegtu 1 000 ppm.

Pie muzeju ieejām ir pieejami spirtu saturoši roku dezinfekcijas līdzekļi, labierīcībās – viss nepieciešamais roku higiēnai (silts ūdens, šķidrās ziepes, roku susināšanas līdzekļi). 

Muzeju telpās pēc iespējas tiek organizēta vienvirziena apmeklētāju plūsma, lai nodrošinātu 2 metru distances ievērošanu un novērstu drūzmēšanos.

Muzeju telpās ir izvietotas norādes par nepieciešamību ievērot 2 metru distanci un citiem nosacījumiem attiecībā uz muzeja apmeklējumu. 

Vai es varu iegādāties ieejas biļeti ar maksājumu karti vai tiešsaistē?

Jā, aicinām veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī piedāvājam reģistrēties lietotnē Mobilly un ērti iegādāties biļetes telefonā.

Mobilly biļeti 24 stundu laikā biļeti iespējams anulēt, zvanot uz 1859 vai rakstot . Ja pirkums noticis ilgāk nekā 24 stundas pirms muzeja apmeklējuma, jāvēršas pie muzeja darbinieka, kurš sazināsies ar Mobilly un arī šī biļete tiks anulēta.

Vai muzejus var apmeklēt organizētas cilvēku grupas, notiek radošās nodarbības un ekskursijas?

Jā. Par iespējām apmeklēt muzeju grupās un saņemt pakalpojumus (ekskursijas, radošās nodarbības, lekcijas un citus pasākumus) aicinām sazināties ar muzejiem – kontaktinformāciju skatīt zemāk.

Apmeklējot pasākumus, jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators bez vārsta ar drošības pakāpi FFP2 – FFP3 vai KN95. To nepieciešams nēsāt visu apmeklējuma laiku. Bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadiem atļauts lietot  nemedicīnisku (auduma) masku.

Martā atsevišķas lekcijas un pasākumi, kuri tiks nodalīti telpā no pārējās muzeja ekspozīcijas, norisināsies epidemioloģiski drošu pasākumu režīmā. Lai piedalītos tajos, būs nepieciešams uzrādīt Covid-19 (vakcinācijas vai pārslimošanas) sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Šī informācija tiks paziņota, piesakoties attiecīgajam pasākumam.

Vai muzejos ir iespējams pieteikt svinīgu kāzu fotosesiju? 

Jā, muzejos var iepriekš pieteikt svinīgas fotosesijas. Fotosesijas grupas dalībnieku skaits ir ierobežots. Pārvietojoties pa muzeju grupas dalībnieki nēsā sejas masku un ievēro distanci no darbiniekiem, pārējiem apmeklētājiem.

_________
Aicinām sekot varas iestāžu norādījumiem un aktualitātēm Covid-19 informatīvajā mājaslapā. Vēlam nesteidzīgu un patīkamu muzeja apmeklējumu!

Papildu informācija:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
T: (+371) 67 324 461

E:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
T: (+371) 25 732 122

E:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
T: (+371) 67 227 833

E:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs 
T: (+371) 67 288 800 

E:

Ekspozīcija “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”
T: (+371) 67 357 525
E: