Starptautiskās muzeju padomes balva 2014 Starptautiskās muzeju padomes balva 2014
Izstāžu zāle ARSENĀLS

Starptautiskās muzeju padomes balva 2014

Starptautiskās muzeju padomes Latvijas Nacionālās komitejas (ICOM LNK) balvu par starptautisko sadarbību 2014. gadā saņem Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts ''1914'' – vērienīga izstāde, kas veltīta Pirmā pasaules kara simtgadei.

''1914'' ir stāsts par pagrieziena punktu vēsturē un reizē arhitektonisks inscenējums, kura centrā ir trīs sadursmju zonas – konflikts laika dimensijā, kad jauns laikmets neatgriezeniski transformēja iepriekšējo vērtību sistēmu un atskaites punktus, konflikts cilvēkā – spēja upurēt dzīvi, iesaistoties karā un cīnoties par savu zemi, un visbeidzot – konflikts ģeogrāfiskajā telpā, kurā sevi pieteic jauni lielvaru un politisko spēku samēri un topošā jaunā Eiropa.

Izstādes sadaļā ''Aculiecinieki'' bija iespēju iepazīties ne tikai ar latviešu klasiskā modernisma darbiem, bet arī ar gleznām, grafikām un tēlniecības paraugiem no Pirmajā pasaules karā neatkarību ieguvušajām zemēm: Baltijas kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas, ziemeļvalstīm – Somijas, no Centrālās un Austrumeiropas – Polijas, Slovākijas, Čehijas, Slovēnijas, Horvātijas, Serbijas un Ungārijas. Rīgā kopumā tika pārstāvēti 17 prestižākie mākslas muzeji un nacionālās galerijas no 11 valstīm un šis ir viens no lielākajiem.

Projekta vadītāja – Ginta Gerharde Upeniece