Mazie mākslas pētnieki:
Dabas valoda mākslā
Programma "Mazie mākslas pētnieki" veidota īpaši pirmskolas bērnu auditorijai, lai uzsāktu un attīstītu draudzīgas un nākotnē vērstas attiecības ar muzeja un mākslas brīnumaino pasauli. Programmas mērķis ir aizraujošā un saistošā veidā iepazīstināt bērnus ar muzeja ēku, galvenajiem muzeja darbības aspektiem, ekspozīciju un mākslas vēsturi.
Nodarbības notiek kopā ar muzejpedagoģi un mākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi un izglītības kuratori Ingrīdu Ivani, kopā pētot mākslas grāmatas un atklājot mākslas faktus un personības. Saistībā ar aktuālo tēmu, nodarbība var ietvert ekspozīcijas vai izstādes apmeklējumu un radošo uzdevumu noslēgumā.
Šoruden "Mazo mākslas pētnieku" nodarbības būs veltītas dabas attēlojumam. Īpašu uzmanību pievērsīsim kokiem un to dažādajām sugām, kas redzamas eksponētajos mākslas darbos un interjerā. Uzzināsim to simbolisko nozīmi, pētīsim mākslinieku radītās ainavas un pārrunāsim, kādas krāsas un līnijas tām raksturīgas. Nodarbības atklās dažādus mākslas stilus un tehnikas dabas tēlu atveidojumā, kā arī kopā pārdomāsim, vai tie ir reālistiski, vai autora fantāzijas radīti.
Nodarbības veidotas kā norišu cikls vairākas reizes gadā, kādas lielākas tēmas izpratnei, katrā atsevišķā nodarbībā pievēršoties konkrētam aspektam. Programma attīsta radošo domāšanu, laika un telpas izpratni, koncentrēšanos, mākslas vērošanas interesi un spēju, vērtību apzināšanos, sarunas un domu izteikšanas praksi.
Pilnīgākai tēmas iepazīšanai, aicinām apmeklēt visas cikla nodarbības.
Nodarbības rudens ciklā:
17. oktobris: Osis kā krāsas triepiens. Andris Eglītis
31. oktobris: Rudens pīlādzis. Janis Rozentāls
7. novembris: Koki kā kara simboli. Jāzeps Grosvalds
28. novembris: Ziemeļu nakts. Vilhelms Purvītis
12. decembris: Bērnības koki. Jāņa Jaunsudrabiņa zīmējumi
Papildu informācija:
- Maksimālais dalībnieku skaits grupā: 12 personas.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Norise notiek muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā un aktuālajās izstādēs.
- Pirms nodarbības pulcēšanās 2. stāva vestibilā.
- Lai nodrošinātu pilnvērtīgu bērna uzmanību un iesaisti, nodarbības notiek bez pieaugušo (vecāku u.c. pavadoņu) klātbūtnes.
- Piesakoties dalībai, lūdzam informēt muzeja pārstāvjus par bērna veselības stāvokli (medikamenti, alerģijas, garīga vai fiziska rakstura traucējumi, psiholoģiskās īpatnības u.c.).
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.
Norises piekļūstamība
- Norise piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Līdz pulcēšanās un norises vietai var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Norises telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā šeit.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324461, .