Darba lapa skolēniem:
Māksla kā protesta rīks
Ekspozīcija "Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991" vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā. Tā veltīta Latvijas laikmetīgās mākslas avangardiskajai lomai mūsu valstiskās neatkarības atgūšanas periodā, kas īpaši saistošs ir vidusskolas vecuma skolēniem. Aicinām klases iepazīt ekspozīciju patstāvīgi, tēmas padziļinātākai izpratnei izmantojot darba lapas.
Ekspozīcijas mākslas darbi un pavadošie autoru stāsti atklāj Atmodas laikā sabiedrībā un mākslinieku vidē aizsāktos ievērojamos liberalizācijas procesus. Tie iedvesmoja Latvijas cilvēkus un ietekmēja arī politisko lēmumu pieņemšanu. Šis nesenās vēstures laikposms, kad māksla kļuva par pretošanās formu un pārmaiņu veicinātāju, atgādina mums kultūras un radošās brīvības nozīmi.
Aicinām skolēnus veikt izstādē uzdevumus, kas veicinās izpratni par ekspozīcijā aplūkojamo mākslas darbu vēstījumu un to nozīmi vēsturisko notikumu kontekstā. Ar jautājumu palīdzību skolēni izzinās, vērtēs un komentēs Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas perioda mākslu un analizēs vērtības, kuras tā atspoguļo – solidaritāti, pretošanās un uzdrīkstēšanās spēku.
Darba lapu "Māksla kā protesta rīks" skolēni aizpilda individuāli, iepazīstot papildinošo informāciju par mākslas darbiem, piemēram, audio gidu, kurā dzirdami komentāri par darbos skartajām sociālajām un vēsturiskajām tēmām. Darba lapu saturs pieejams šeit.
Materiāls sagatavots sadarbībā ar pedagogu Aleksandru Langi, ievērojot projekta "Skola 2030" mācīšanas pieeju. Darba lapu izveidē ievērota to atbilstība tādām mācību jomām kā kultūras izpratne un pašizpausme mākslā, kā arī sociālā un pilsoniskā pratība.
Darba lapas pieejamas muzejā bez iepriekšējas pieteikšanās. Tās izvietotas statīvā pie ieejas ekspozīcijā 2. stāva kreisajā spārnā.
Papildu informācija
- Informācija par norēķinu kārtību atrodama šeit.
- Norise notiek 2. stāva kreisā spārna zālēs.
- Pirms muzeja apmeklējuma lūdzam iepazīties ar muzeja iekšējās kārtības noteikumiem. Apliecinājumu par iepazīšanos ar iekšējās kārtības noteikumiem pirms norises parakstītu jāiesniedz kasē vai jānosūta elektroniski.
- Ja norisi vēlaties apmaksāt ar rēķinu, garantijas vēstules veidlapa (lejuplādējama) līdz norises sākumam jāiesniedz kasē vai jāatsūta elektroniski. Pēc norises muzejs izraksta rēķinu par veiktajiem pakalpojumiem. Rēķins tiek sagatavots tikai elektroniski un tiek nosūtīts uz iestādes oficiālo e-adresi vai, ja tādas nav, uz norādīto e-pasta adresi.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.
Norises piekļūstamība
- Norise ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Līdz norises vietai var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Norises laikā iespējams izmantot pārnēsājamos krēslus. Tie atrodas muzeja 2. stāva vestibilā pie Informācijas punkta.
- Informācija par bezmaksas ieeju muzejā pieejama šeit.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā un izstādē.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67324461, .