Nodarbība skolēniem:
Koprade. Mākslinieks un daba
Aicinām 5. līdz 9. klašu skolēnu grupas uz radošo nodarbību mākslinieka Andra Eglīša "Izstādē". Dalībniekiem kopā ar muzejpedagogu būs iespēja izzināt Andra Eglīša māksliniecisko praksi un radīt savu Latvijas dabas nākotnes vīziju.
Andris Eglītis ir viens no daudzpusīgākajiem Latvijas mūsdienu māksliniekiem, radot lielformāta gleznas, vides objektus un būvējumus. Viņa māksla ir cieši saistīta ar dabu, apkārtējo vidi un tās resursiem. Nereti Andra Eglīša mākslas darbi top tiešā mijiedarbībā ar dabu un tajā atrodamajiem materiāliem – zemi, mālu, aļģēm, kā arī izmantojot tiešu dabas apstākļu ietekmi, piemēram, lietu, saules starus un pat dažādu mikroorganismu darbību. Andris Eglītis ir brīvdabas mākslas telpas Savvaļa veidotājs. Tajā jau vairāk kā piecpadsmit gadus atrodas Andra Eglīša brīvdabas darbnīca, kur top daudzas viņa gleznas. Nereti mākslinieks iekārto darbnīcas tur, kur plāno gleznot, atrodot materiālus un izgudrojot savus instrumentus gleznošanai.
Nodarbības pirmajā daļā skolēni gida vadībā iepazīs Andra Eglīša "Izstādi", uzmanību veltot tam, kā mākslinieks glezno ainavu, vērojumam, kompozīcijai, krāsu izmantojumam un autora attiecībām ar dabu. Bērni tiks aicināti pārrunāt redzēto un dalīties ar viedokļiem par to, kādu mēs redzam Latvijas dabu šodien un kā veidojam ar to attiecības ikdienā. Vienlaikus iztēlosimies, kādas pārmaiņas Latvijas dabā mūs sagaida un kāda ir mūsu loma tajā. Pēc diskusijas darba grupās skolēni ar eļļas pasteļa krītiņiem veidos plakātu, atainojot savu vīziju par Latvijas dabu nākotnē, kurā paši vēlētos būt klātesoši. Noslēgumā skolēni īsi prezentēs savas idejas un radītos darbus.
Papildu informācija
- Maksimālais dalībnieku skaits grupā – 25.
- Informācija par norēķinu kārtību atrodama šeit.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Norise notiek Lielajā izstāžu zāle (-2. stāvā) un Nodarbību telpā (1. stāvā).
- Pirms nodarbības tikšanās ar muzejpedagogu 2. stāva vestibilā.
- Pirms muzeja apmeklējuma lūdzam iepazīties ar muzeja iekšējās kārtības noteikumiem. Apliecinājumu par iepazīšanos ar iekšējās kārtības noteikumiem pirms norises parakstītu jāiesniedz kasē vai jānosūta elektroniski.
- Ja norisi vēlaties apmaksāt ar rēķinu, garantijas vēstules veidlapa (lejuplādējama) līdz norises sākumam jāiesniedz kasē vai jāatsūta elektroniski. Pēc norises muzejs izraksta rēķinu par veiktajiem pakalpojumiem. Rēķins tiek sagatavots tikai elektroniski un tiek nosūtīts uz iestādes oficiālo e-adresi vai, ja tādas nav, uz norādīto e-pasta adresi.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.
Norises piekļūstamība
- Norise ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Lai nokļūtu līdz norises vietai Lielajā izstāžu zālē, jādodas uz -1. stāvu, izmantojot kāpnes vai liftu. Līdz -2. stāvam var nokļūt, izmantojot pacēlāju, pandusu (slīpums 7,8%) vai kāpnes.
- Nodarbības sarežģītības līmeni iespējams pielāgot auditorijas vajadzībām, norisi iepriekš saskaņojot.
- Norises telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Norises laikā iespējams izmantot pārnēsājamos krēslus. Krēsli ir izmantojami arī kā atbalsts pārvietojoties. Tie atrodas muzeja 2. stāva vestibilā pie Informācijas punkta.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā un izstādē.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: 67324461, .