Jānis Pauļuks. Kentaurs. Otrā epizode Jānis Pauļuks. Kentaurs. Otrā epizode
10.02.2022. - 27.02.2022.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Jānis Pauļuks. Kentaurs. Otrā epizode

Gleznas no LNMM krājuma Ventspils Livonijas ordeņa pilī

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī no 2022. gada 10. februāra līdz 17. aprīlim būs skatāma izcilā latviešu gleznotāja Jāņa Pauļuka (1906-1984) darbu izstāde no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma “Jānis Pauļuks. Kentaurs. Otrā epizode”.

Izstāde ir atšķirīga versija mākslas zinātnieces un kuratores Ilzes Putniņas veikumam, kas bija eksponēts LNMM, līdz 30.janvārim izstāžu ciklā “Paaudze”.

Livonijas ordeņa pils galerijās būs skatāmi galvenokārt brīnišķīgie Felicitas portreti, kuras parādīšanās kādreizējā Zemes ierīcības departamenta kartogrāfa un kaligrāfa dzīvē un mākslā rada revolūciju.

“Felicita ir kā barokāla ideālbūtne, Jāņa Pauļuka jūtu un krāsu pārmērības tēls. Abu kopdzīve ir nemierīga un īsa, tomēr mākslinieka audeklos Felicita ir radošā darba pamatimpulss. Cilvēcisks maigums un nevaldāma enerģija jūtama vienīgajā galvenajā izpausmē – Jāņa Pauļuka gleznās” (I.Putniņa).

Februāra nogalē notiks tikšanās ar mākslas zinātnieci Ilzi Putniņu, piedāvājot plašāku iepazīšanos ar gleznotāja daiļradi. Izstādē (kvadrātkodā) būs pieejams arī Mūzikas un mākslas atbalsta fonda un LNMM sagatavotais videostāsts “NO GLEZNAS PIE GLEZNAS: Jānis Pauļuks. Kentaurs” ar aktieri Kasparu Znotiņu.


Norises vieta

Livonijas ordeņa pils
 

Jāņa iela 17, Ventspils

Izstādes kuratore

Ilze Putniņa, LNMM Glezniecības kolekcijas glabātāja (20. gs. 2. puse – 21. gs.)

Saistītās izstādes

Kentaurs. Jānis Pauļuks / LNMM kolekcija Kentaurs. Jānis Pauļuks / LNMM kolekcija
01.10.2021. - 30.01.2022.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Izstāde ciklā “Paaudze”