03.03.2022.

Kalve Coffee veltījums latviešu māksliniekiem: Jauns espreso maisījums!

Lai atzīmētu jau leģendāru Latvijas vizuālās mākslas meistaru sasniegumus un izceltu arī jauno mākslinieku veikumu, vietējie kafijas grauzdētāji KALVE Coffee Roasters nāk klajā ar jaunu espresso kafijas maisījumu, kurš turpmāk periodiski tiks veltīts kādam no māksliniekiem, popularizējot viņu darbus uz kafijas bundžu etiķetēm.

Par godu izcilā ainavista Vilhelma Purvīša dzimšanas dienai un mākslinieka 150 gadu jubilejai, kas aprit šodien, 3. martā, šī “veltījumu” sērija tiek atklāta tieši ar Purvīša darbu Pavasarī (Ziedonis) (1933–1934, LNMM kolekcija).

Visa peļņa no martā pārdotās kafijas tiks ziedota Ukrainas atbalstam.

Purvīša vārds ir saaudzis ar paša radīto dzimtās ziemeļnieciskās dabas tēlu, kļūstot par nacionālās identitātes zīmi. Gadsimtu mijā viņš kā moderns ziemas un pavasara motīvu gleznotājs guva starptautisku atzinību lielajos Eiropas mākslas centros, nostiprinot savu turpmāko statusu Latvijas mākslas pasaulē. 

Par “sniega psihologu un fiziologu” dēvēto ainavistu lielākoties pazīst pēc daudz variētajiem agra ziemeļu pavasara skatiem, kur atkušņa palu ūdeņos spoguļojas bērzi. Taču dabas atmodas tēlojumā Purvīti saistīja arī ziedoņa laiks, kad baltām kupenām sāk līdzināties ziedošie augļu koki un gaisā virmo ābeļziedu sniegs. Krāsās tīrskanīgā un dzīvespriecīgā glezna “Pavasarī” (“Ziedonis”) pieder pie mākslinieka pazīstamākajiem meistardarbiem, kas ietverti Latvijas kultūras kanona vērtību sarakstā.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs jau informējis, ka no š.g. 28. maija līdz 9. oktobrim muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jāņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma izstāde “PURVĪTIS”.  Ainavas meistaram veltītā jubilejas retrospekcija aptvers dažādu daiļrades periodu darbu izlasi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma – lielākā saglabājušos mākslinieka gleznu un grafiku kopuma, ko papildina eksponāti no Liepājas un Tukuma muzeju kolekcijām un vairākām vietējām privātkolekcijām. Vairāk par izstādi un jubilejas gadu iespējams uzzināt  muzeja mājaslapā šeit.

Par KALVE jauno espreso maisījumu

Jaunajam KALVE espreso maisījumam “Toffee” piemīt pilnmiesīga, vijīga tekstūra ar karameles, valriekstu notīm un žāvētu augļu pēcgaršu. Tāpat kā viss pārējais KALVE kafijas sortiments, arī šis espreso maisījums jau no šodienas, 3. marta, ir nopērkams gan kafijas pupiņu, gan maltas kafijas veidā KALVE kafejnīcās Rīgā (Stabu ielā 38 un Baznīcas ielā 13), internetveikalā www.kalvecoffee.com.