Pieejams trešais video stāsts sērijā “No gleznas pie gleznas. Pauļuks. Kažociņa. Celmiņa.” Pieejams trešais video stāsts sērijā “No gleznas pie gleznas. Pauļuks. Kažociņa. Celmiņa.”
31.05.2022.

Pieejams trešais video stāsts sērijā “No gleznas pie gleznas. Pauļuks. Kažociņa. Celmiņa.”

Mūzikas un mākslas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju piedāvā iepazīt Jāņa Pauļuka, Māras Kažociņas un Intas Celmiņas daiļradi un personālizstādes kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem – Kasparu Znotiņu, Regīnu Razumu un Gundaru Āboliņu.

Kā projekta “No gleznas pie gleznas. Pauļuks. Kažociņa. Celmiņa.” trešā daļa tapis video stāsts par Intas Celmiņas mākslas darbu izstādi “Pateikt nepasakāmo”.

Tas radīts sadarbojoties nodibinājumam “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”, Latvijas Nacionālajam muzejam un radošajai komandai – izstādes kuratorei Dacei Lambergai, rakstniecei Ingai Žoludei un video un skaņas māksliniekam Rolandam Briedim.

Izstādes gids filmā ir aktieris Gundars Āboliņš. Par savu mākslas izjūtu filmā stāsta arī pati māksliniece:


Melnais ir kluss un smaržu pilns. Uz melnā skaisti uzmirdz sākums, ar melnu var sakausēt nobeigumu. Tāpat kā nakts, arī glezniecība nerāda to, kas patiešām ir, bet tikai vīziju, ilūziju par citām iespējamībām.”

Īsfilmas pieejamas ikvienam interesentam bezmaksas latviešu valodā ar subtitriem angļu un krievu valodā abu partneru mājaslapās un sociālo mediju kanālos.

Projekta radošā komanda:

Videomākslinieks Rolands Briedis, JRT aktieri Kaspars Znotiņš, Regīna Razuma un Gundars Āboliņš, mākslas zinātnieks Zigurds Konstants, dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš, dramaturģe Aiva Birbele, prozaiķe Inga Žolude un tulkotājas Ludmila Neimiševa un Anne Sauka.

Projekts īstenots pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammai “KultūrELPA”.