07.12.2021.

Pieejams pirmais video stāsts sērijā “No gleznas pie gleznas. Pauļuks. Kažociņa. Celmiņa.”

Mūzikas un mākslas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju piedāvās iepazīt Jāņa Pauļuka, Māras Kažociņas un Intas Celmiņas daiļradi un personālizstādes kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem – Kasparu Znotiņu, Regīnu Razumu un Gundaru Āboliņu.

Kā pirmo video stāstu projekta radošā komanda piedāvā ekskursiju izstādē “Kentaurs. Jānis Pauļuks / LNMM kolekcija” kopā ar aktieri Kasparu Znotiņu, kurš savulaik bija iejuties Jāņa Pauļuka lomā izrādē “Pauļuks. Rāmji”.

Kāds ir Pauļuka raksturs, kā tas izpaužas šajā izstādē? Viņš bija ne tikai izcils gleznotājs un neordināra personība, cilvēks ar skarbu un neatkarīgu raksturu, viņa dzīve bija neprātīgu notikumu pilna. Bet pāri visam bija Pauļuka daiļrade – viņš bija mākslas fanātiķis.

Es dzīvoju, lai gleznotu, nevis gleznoju, lai dzīvotu,"

– tā savas dzīves jēgu formulēja mākslinieks Jānis Pauļuks.

Īsfilmas pieejamas ikvienam interesentam bezmaksas latviešu valodā ar subtitriem angļu un krievu valodā abu partneru mājaslapās un sociālo mediju kanālos.

Projekts īstenots pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammai “KultūrELPA”.

Projekta radošā komanda:

Videomākslinieks Rolands Briedis, JRT aktieri Kaspars Znotiņš, Regīna Razuma un Gundars Āboliņš, mākslas zinātnieks Zigurds Konstants, dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš, dramaturģe Aiva Birbele, prozaiķe Inga Žolude un tulkotājas Ludmila Neimiševa un Anne Sauka.