Sadarbība ar Ukrainas labdarības projektu META HISTORY turpinās – NFT mākslas darbi tagad redzami Rīgas lielveikalos Sadarbība ar Ukrainas labdarības projektu META HISTORY turpinās – NFT mākslas darbi tagad redzami Rīgas lielveikalos
02.03.2023.

Sadarbība ar Ukrainas labdarības projektu META HISTORY turpinās – NFT mākslas darbi tagad redzami Rīgas lielveikalos

Turpinot sadarbību ar Ukrainas labdarības organizāciju META HISTORY, 14 pasaules slavenu muzeju iedvesmoti NFT mākslas darbi tagad redzami lielākajos Rīgas lielveikalos.

Šī mums ir fundamentāli svarīga iniciatīva. Ceram, ka tuvākajā nākotnē mums pievienosies arvien vairāk valstu un muzeju, kas pārstāv savas tautas un visas cilvēces kultūras mantojumu. Mūsu gailis ir simbols saiknei starp pagātni un nākotni, simbols saiknei starp Ukrainas kultūru un visas cilvēces kultūru. Slava Ukrainai. Mēs to nekad neaizmirsīsim,

saka Ukrainas labdarības organizācijas Meta History Museum of War pārstāvis.

Kopumā 14 pasaulē atzīti un iecienīti mākslas muzeji saņēma unikālu NFT jeb neaizstājamo blokķēžu žetonu, kas ataino kādas pazīstamas muzeja gleznas stilu “Borodjankas gaiļa” 3D modelī. Tā ir digitāla kopija slavenajam keramikas mākslas darbam, vienam no nedaudzajiem objektiem, kas palika neskarts pēc Krievijas iebrukuma nelielā pilsētiņā pie Kijevas šī gada martā. Borodjankas gailis kļuvis par simbolu ukraiņu izturībai un drosmei. Pateicoties mākslas valodai, kas saprotama bez vārdiem, tas kļūs arī par tautu vienotības simbolu.

meta-rooster_riga-plaza_3.jpg

Uz 3D modeļa virsmas attēlotas tādu slavenu mākslinieku kā Žana Mišela Baskija (Jean-Michel Basquiat), Hieronīma Boša (Hieronymus Bosch), Džeksona Polloka (Jackson Pollock), Gerharda Rihtera (Gerhard Richter), Takaši Murakami (Takashi Murakami), Īva Kleina (Yves Klein) un Andreasa Gurska (Andreas Gursky) gleznas. Katrs gailis tiks dāvināts muzejam, kurā glabājas attēla oriģināls. To vidū ir Pompidū centrs, Prado muzejs, Ņujorkas Modernās mākslas muzejs, Vitnija Amerikas mākslas muzejs, Gugenheima muzejs, Jaunais Laikmetīgās mākslas muzejs, Čikāgas Laikmetīgās mākslas muzejs, Barselonas Modernās mākslas muzejs, Ukrainas Nacionālais mākslas muzejs, Berardo Kolekcijas muzejs un KUMU mākslas muzejs.

Pirmie muzeji, kas 2022. gada 30. septembrī saņēma dāvinājumu no META HISTORY, ir Latvijas Nacionālais mākslas muzejs — lielākā profesionālās mākslas krātuve Latvijā — un Ukrainas Nacionālais mākslas muzejs — vadošā valsts nacionālās mākslas kolekcija Ukrainā. Latvijas gaiļa pamatā ir pazīstamā latviešu mūsdienu mākslinieka Ginta Gabrāna darbs. Viņa darbi ir eksponēti muzejos visā pasaulē. Turpmāk viens no tiem reprezentēs ne tikai Latvijas mākslu, bet arī Ukrainas un Latvijas kultūras mantojuma vienotību un abu valstu sadarbību.

meta-rooster_riga-plaza_2.jpg

Atbalstot šo ideju, prominenti pasaules muzeji parāda, ka ukraiņu kultūrai ir nozīmīga vieta pasaulē un ukraiņu tautai – starp citām brīvajām tautām. NFT, kuri kopā veido kolekcijuIncredible Rooster, tika ievietoti muzeju tīmekļa vietnēs, lai pievērstu mākslas interesentu uzmanību Ukrainas cīņas simbolam. Noklikšķinot uz eksponāta attēla, atveras lapa, kurā redzama NFT izstāde un informācija par to, kā palīdz META HISTORY – lielākais NFT labdarības projekts Ukrainā.

No 2023. gada 24. februāra līdz 12. martam "Incredible Rooster" kolekcija skatāma vides reklāmas uzņēmuma “Clear Channel Latvia”digitālajos ekrānos tirdzniecības centros Domina Shopping, RĪGA PLAZA, Galerija Centrs, TK Spice

meta-rooster_gc_1.jpg