Gaisma – ēna Gaisma – ēna
28.01.2023. 11.30
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Muzeja mākslas studija:
Gaisma – ēna

Sešas nedēļas Muzeja mākslas studijas nodarbības "Es un māksla ll" būs veltītas Imanta Lancmaņa mākslai, katru reizi uzmanību veltot citai tēmai un apgūstot jaunus paņēmienus.

Imants Lancmanis, īpaši savos agrā perioda darbos, centās uzburt ilūziju par trīsdimensiomālu pasauli, kas ir maksimāli tuva realitātei. Lai tas būtu iespējams, ir jāievēro noteikti principi – lineārā un gaisa perspektīva un apgaismojuma likumi, kas ietekmē objektu krāsu un rada telpiskuma iespaidu.

Nodarbībā iepazīsimies ar ēnām, to veidošanās nosacījumiem un faktoriem, kas ietekmē pašēnu un krītošo ēnu raksturu, kā arī noskaidrosim, kādu lomu šai scenogrāfijā spēlē gaisma. Aplūkosim, kā minētie principi izpaužas Imanta Lancmaņa gleznās, bet pēc tam zīmēsim klusās dabas uzstādījumu.

Es un māksla II” nodarbībās aicinām apmeklētājus iepazīt mākslu caur personīgo pieredzi, pašiem veicot radošu uzdevumu un izprotot mākslas darbu saturu, tehniku, domāšanas principus un personības. Galvenā vērība tiek veltīta dažādu mākslas veidu izpratnei, veicinot personisku vērtējumu un individuālu skatījumu. Šīs nodarbības attīsta radošo domāšanu, individuālu skatījumu un formu veidošanas prasmes.

Nodarbības vada muzejpedagoģe un māksliniece Baiba Sprance.

Papildu informācija:

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.

Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.


Mērķauditorija

Bērni no 9 gadu vecuma, jaunieši, pieaugušie un seniori  
Priekšzināšanas nav nepieciešamas 

Norises ilgums

90120 minūtes 

Norises valoda

Latviešu
Uzdevums var tikt izskaidrots arī angļu vai krievu valodā 

Dalības maksa

5,00 EUR no personas 
Ukrainas pilsoņiem dalība bez maksas 

Materiāli līdzņemšanai

Eļļas pasteļkrītiņi 

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama 

Norises vieta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, 
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga 

Uzziņām

E:  
T: (+371) 67 324461