Iepazīsti laikmetīgo mākslu! Iepazīsti laikmetīgo mākslu!
08.04.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Muzeja mākslas studija:
Iepazīsti laikmetīgo mākslu!

Muzeja mākslas studija “Es un māksla l” aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus tuvāk iepazīt Purvīša balva 2023" kandidātu darbu izstādi.

Nodarbības laikā dalībnieki dosies uz “Purvīša balva 2023. Kandidātu darbu izstādi”, lai kopīgi iepazītu laikmetīgās mākslas daudzveidīgo raksturu. Dalībnieki tiks aicināti izprast mākslas darba saturisko vēstījumu saiknē ar formālo risinājumu, lai smeltos iedvesmu radošajam uzdevumam — neierastu formātu mākslas darba radīšanai eļļas pasteļa krītiņu tehnikā.

Nodarbību mērķis ir iedziļināties konkrētā tēmā, kopīgi apspriest redzamo, izprast un interpretēt. Programma palīdz bērniem nostiprināt manuālās prasmes, apgūt mākslas valodu, attīsta novērošanas un koncentrēšanās spējas un komunikāciju grupā. Muzejpedagoģes un mākslinieces Diānas Dimzas-Dimmes vadībā bērni iepazīst mākslas vēstures periodus un Latvijas nozīmīgāko mākslinieku darbus, kā arī mācās izprast krāsas, dažādus zīmēšanas paņēmienus un proporcijas.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10—15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobes un kases pakalpojumus, kā arī dzirdētu pedagoga uzdoto uzdevumu.
  • Pirms nodarbības pulcēšanās pie Informācijas punkta (2. stāva vestibilā).
  • Zīmēšana notiek uz grīdas vai uz spilveniem, kas pieejami garderobes zonā. Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laika apstākļos izmantot maiņas apavus. Nodarbības laikā aicinām ievērot klusumu, lai netraucētu citus dalībniekus. Pēc nodarbības beigām katrs dalībnieks atbild par savas darba vietas uzkopšanu.
  • Nodarbība pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par pieejamību šeit.

Mērķauditorija

Ģimenes ar bērniem vecumā no 4  līdz 10  gadiem

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

5,00 EUR no personas
Ukrainas pilsoņiem dalība bez maksas

Materiāli līdzņemšanai

Eļļas pasteļu krītiņi

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga