Personiskās robežas Personiskās robežas
Pieteikšanās noslēgusies
26.09.2023. 11.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbības senioriem ar mākslas terapeitu:
Personiskās robežas

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina seniorus uz nodarbību ar mākslas terapeitu ekspozīcijā “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985-1991”. Norisi vada sertificēta mākslas terapeite Diāna Serga. Šajā ciklā nodarbības pievēršas personisko robežu tēmai.

Neatkarīgi no ārējiem apstākļiem vai attiecīgā laikmeta iezīmēm, jautājums par personiskām robežām vienmēr ir bijis aktuāls. Ikvienam no mums psiholoģisko robežu apzināšanās ir cieši saistīta ar sava “Es” izzināšanu un spēju atdalīt savu “Es” no cita cilvēka, sava viedokļa un izjūtu atdalīšana no otra viedokļa un izjūtām.

Nodarbību laikā dalībnieki aicināti izzināt savu personisko robežu tēmas gan mijiedarbībā ar izstādē aplūkojamiem darbiem, gan iesaistoties radošā procesā. Būs iespējams uzzināt, kā caur radošo procesu, tēliem un simboliem atklāt svarīgo par sevi tēmās, kas skar emocionālās, ķermeņa un prāta robežas. Nodarbības dalībnieki būs aicināti aplūkot, kā caur radošumu var risināt konfliktus, tostarp, iekšējās pretrunas.

Nodarbības, kuras veltītas personiskās robežu jēdzienu izpētei, radītas sadarbībā ar sertificētu mākslas terapeiti Diānu Sergu un piemērotas pašizziņai un dzīves kvalitātes uzlabošanai mākslas cienītājiem senioru vecumā.

Mākslas terapijas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norisinās cikliski. Tām ir iespējams pieteikties gan kā individuālām norisēm, gan visam mākslas terapijas nodarbību ciklam. Pilnvērtīga dalība mākslas terapijas nodarbības iespējama gan ar, gan bez priekšzināšanām mākslā.

Papildu informācija:

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobes un kases pakalpojumus un dzirdētu pedagoga uzdoto uzdevumu.
  • Pirms nodarbības pulcēšanās pie Informācijas punkta (2. stāva vestibilā).
  • Nodarbība pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par pieejamību šeit.

Mērķauditorija

Seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

120 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bezmaksas

Pieteikšanās

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, pieteikšanās noslēgusies.

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga