10.12.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Ekskursija ar zīmju valodas tulkojumu:
Jāzeps Grosvalds

Decembra ekskursija ar zīmju valodas tulkojumu norisināsies Jāzepam Grosvaldam veltītajā retrospekcijā “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai”, kas skatāma Lielajā izstāžu zālē.

Izstāde atklāj Jāzepa Grosvalda daudzpusīgo personību un mākslas pasauli – latviešu modernisma aizsākumu. Viņš bija izcili talantīga personība, radot gleznas un zīmējumus, kā arī mākslinieciski veidojot dienasgrāmatas un krāšņus pašdarinātus žurnālus. Pat viņa modernais ģērbšanās stils uzskatāms par mākslas faktu.

Māksliniekam veltītā izstāde stāsta par klasiskā modernisma ienākšanu latviešu mākslā, atklājot to caur Jāzepa Grosvalda veidošanos par modernu jaunekli. Viņa krāšņā dzīve iekļāva gan visai bezrūpīgo, taču radošo impulsu pilno dendija dzīvi Parīzē, gan kļūšanu par savas zemes aizstāvi un nacionāli nozīmīgu tēmu aizsācēju.

Ekskursijas laikā izzināsim mākslinieka dzīves gājumu, nozīmīgākos pagrieziena punktus Jāzepa Grosvalda mākslinieciskajā valodā, kā arī iepazīsim latviešu modernisma pirmsākumus caur izstādē skatāmajiem mākslinieka darbiem.

Papildu informācija

  • Pirms sarunas pulcēšanās pie ieejas lielajās izstāžu zālē muzeja –1. stāvā.
  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Nedzirdīgas personas vecumā no 14 gadiem

Norises valoda

Latviešu, latviešu zīmju valoda

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar cenrādis
Gada biļetes īpašniekiem pasākumu iespējams apmeklēt bezmaksas
Bezmaksas ieeja muzejā bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību) un vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots
Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot anketu

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461
E:

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
2. stāva izstāžu zāles
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga