08.10.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Ekskursija ar zīmju valodas tulkojumu:
Sandro Millera veltījums fotogrāfijas meistariem

Apmeklē īpaši pielāgotu ekskursiju ar zīmju valodas tulkojumu un iepazīsti izstādi "Sandro Millers. Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem". Izstāde atklāj fotomākslas autorus un darbus, kas dzīves laikā iedvesmojuši Sandro Milleru.

Izstādē "Sandro Millers. Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem" apvienots divu izcilu radošo personību kopdarbs – kubiešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Sandro Millera (Sandro Miller) un ievērojamā amerikāņu kino un teātra aktiera Džona Malkoviča (John Malkovich) – kopdarbs. Mākslinieku tandēms rada aizraujošu un kritisku spēli starp kanonizētajiem attēliem un to atkārtojumiem, ironiski komentējot atsevišķu personību un tēlu ietekmi fotogrāfijas attīstībā.

Atvērtās ekskursijas ar zīmju valodas tulkojumu norisinās vienu reizi mēnesī, svētdienās plkst. 12.00. Mākslas zinātnieka Eduarda Dorofejeva un zīmju valodas tulces Egijas Salacietes vadībā dalībniekiem ir iespēja izzināt gan Latvijas mākslas vēstures aizraujošākos stāstus un meistardarbus muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās, gan šī brīža mākslas aktualitātes muzeja izstāžu zālēs. Līdztekus gida stāstījumam dalībnieki ir aicināti uzdot sev interesējošus jautājumus un iesaistīties savstarpējās sarunās ar ekskursijas vadītāju, lai interaktīvā un iekļaujošā veidā atklātu vizuālās mākslas daudzveidību.

Katrā tikšanās reizē tiks iepazīta noteikta vizuālās mākslas tēma vai izstāde, tādēļ lūdzam sekot līdzi aktuālajai informācijai par ekskursijām ar zīmju valodas tulkojumu muzeja mājas lapā un sociālo mediju kontos.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Pirms ekskursijas pulcēšanās 2. stāva vestibilā.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Nedzirdīgas personas vecumā no 14 gadiem  

Pasākuma valoda

Latviešu zīmju valoda

Norises ilgums

60 minūtes 

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar LNMM cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem un personām ar I un II grupas invaliditāti ieeja ir bez maksas

Bezmaksas ieeja

Muzejā bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību) un vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti 

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots 

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, 
aizpildot anketu pirms katras nodarbības

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461 
E:  

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga