10.11.2023. 11.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mediju pastaiga:
Jāzeps Grosvalds. “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai”

Piektdien, 2023. gada 10. novembrī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina žurnālistus uz mediju pastaigu izstādē ““Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai”. Jāzeps Grosvalds (1891–1920)”.

Jāzeps Grosvalds (1891–1920) bija ļoti daudzpusīga, izcili talantīga personība, par kuru iespējams sacīt, ka būtībā visas viņa darbības uzskatāmas par mākslas faktu – ne tikai paši mākslas darbi, bet arī vēstules, dienasgrāmatas, krāšņi pašdarināti žurnāli, pat modernais ģērbšanās stils.

Izstāde stāsta par klasisko modernismu un tā ienākšanu latviešu mākslā, atklājot to caur Jāzepa Grosvalda veidošanos par modernu jaunekli, viņa visai bezrūpīgo, taču radošo impulsu pilnu dendija dzīvi Parīzē un ceļojumos, viņa kļūšanu par savas zemes aizstāvi un nacionāli nozīmīgu tēmu aizsācēju un atspoguļotāju, kā arī autora daiļrades nozīmību Latvijas mākslas attīstībā kopumā.

Izstāde ietver aptuveni 400 Jāzepa Grosvalda mākslas darbu no Latvijas un Zviedrijas muzeju krājumiem un privātkolekcijām, tai skaitā vairāk nekā 150 darbu no Vermlandes muzeja Kārlstadē. Ekspozīciju papildina bagātīgs izpētes materiāls dažādos formātos, tostarp digitālā un audio.


Valoda

Latviešu

Ilgums

90 minūtes

Dalībnieku reģistrācija

Plkst. 10.30–11.00

Norises vieta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka /
Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā)
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga