05.02.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Sarunas muzejā:
Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva kreisā spārna zālēs notiks tikšanās un pastaiga izstādē ar kuratorēm Līnu Birzaku-Priekuli, Artu Vārpu un Agnesi Zviedri, kuras iepazīstinās ar jauno ekspozīciju un tajā skatāmo mākslas darbu kontekstuālajām saistībām.

Ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991” veltīta Latvijas laikmetīgās mākslas avangardiskajai lomai mūsu valstiskās neatkarības atgūšanas periodā, kad Mihaila Gorbačova 1985. gadā iniciētās atklātības un pārbūves politikas iespaidā sabiedrībā, tai skaitā rakstnieku, mūziķu, mākslinieku vidē, aizsākās ievērojami liberalizācijas procesi. Tie iedvesmoja Latvijas sabiedrību un ietekmēja arī politisko lēmumu pieņemšanu. Šis nesenās vēstures laikposms, kad māksla kļuva par pretošanās formu un pārmaiņu veicinātāju, atgādina mums kultūras un radošās brīvības nozīmi.

Izstādē eksponēti Visvalža Asara, Ilmāra Blumberga, Māra Bogustova, Andra Brežes, Ulda Brieža, Birutas Delles, Ingrīdas Drāznieces, Kristapa Ģelža, Helēnas Heinrihsones, Ievas Iltneres, Gvido Kajona, Andreja Kalnača, Frančeskas Kirkes, Jāņa Knāķa, Sandras Krastiņas, Leonarda Laganovska, Daces Lielās, Aivara Liepiņa, Gunāra Lūša, Sarmītes Māliņas, Jāņa Mitrēvica, NSRD, Ojāra Pētersona, Ivara Poikāna, Miervalža Poļa, Jura Putrāma, Māra Subača, Laimoņa Šēnberga, Aijas Zariņas mākslas darbi. Ekspozīciju papildina vizuālas un dokumentāras liecības par instalācijām, performancēm un citiem būtiskiem mākslas notikumiem.

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, dizaineri, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

Aicināti visi interesenti!

Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.


Norises vieta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka /
Baltā zāle, 2. stāva kreisais spārns
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Norises valoda

Latviešu

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

60–90 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete izstādē.
GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama
Papildu informācija:
,
(+371) 67 324 461