06.01.2024. 14.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība ģimenēm ar bērniem:
Ģimenes žurnāls

Jāzepam Grosvaldam veltītās izstādes ietvaros aicinām uz pasākumu visai ģimenei, kurā radīsim ģimenes žurnālu, atzīmējot un vizualizējot svarīgākos kopīgos piedzīvojumus.

Izstāde veltīta Jāzepa Grosvalda daudzpusīgajai personībai un mākslas pasaulei – latviešu modernisma aizsākumam. Viņš bija izcili talantīga personība, radot gleznas un zīmējumus, kā arī mākslinieciski veidojot dienasgrāmatas un krāšņus pašdarinātus žurnālus. Pat viņa modernais ģērbšanās stils uzskatāms par mākslas faktu.

Viens no daudzajiem mākslinieciskās izpausmes veidiem, ko Jāzeps Grosvalds savā īsajā mūžā paguvis realizēt, bija dažādu izklaidējošu žurnālu veidošana, kurus galvenokārt dāvināja saviem draugiem un ģimenei. Žurnālos mākslinieks attēloja noskatītus garāmgājēju tēlus un savus ģimenes locekļu portretus.

Nodarbības laikā dalībnieki kopīgi veidos savas ģimenes žurnālu, zīmējot viens otra portretus, pierakstot sirsnīgus atgadījumus un jēgpilni pavadot laiku ģimenes lokā. Izstādē “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai” Jāzeps Grosvalds. 1891–1920 redzami vizuālie piemēri šiem žurnāliem, ar kuriem būs iespēja iepazīties un no tiem iedvesmoties.

Papildu informācija:

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Pirms nodarbības pulcēšanās 2. stāva vestibilā.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Ģimenes ar bērniem vecumā no 4 līdz 10 gadiem

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Dalības maksa

5,00 EUR no personas

Materiāli līdzņemšanai

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti

Pieteikšanās

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots
T: (+371) 67 324 461
E:

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga