PURVĪTIS PURVĪTIS
25.09.2022. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Sarunas muzejā:
PURVĪTIS

Svētdien, 25. septembrī, aicinām uz “Sarunām muzejā”. Mākslinieces un izstādes iekārtojuma autores Sandras Krastiņas stāstījumā atklāsim atbildes uz jautājumiem par izstādi “PURVĪTIS”.

Kāda ir gleznotāja pieeja kāda cita gleznotāja izstādes iekārtošanā? Vai Purvītis meklēja “ideālo ainavu”? Kāpēc viņa māksla arī mūsdienās ir tik aktuāla un mums tuva?

Par izstādi

Ainavistam veltītā jubilejas retrospekcija aptver dažādu daiļrades periodu darbu izlasi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma – lielākā saglabājušos mākslinieka gleznu un grafiku kopuma, ko papildina eksponāti no Liepājas un Tukuma muzeju kolekcijām un vairākām privātkolekcijām – Belēviču ģimenes, Andra Kļaviņa, Zuzānu un citām.

Tradicionālākai gleznieciskajai izteiksmei mijoties ar daudzveidīgu iespaidu modernizētu, “agrā” un “vēlā” Purvīša mākslinieciskā pašattīstība un stilistiskā mainība izstādē atklājas robežās no plenēriskām studijām un neoromantiskām noskaņu ainavām līdz klasiskās tradīcijas apzīmogotām plašām panorāmām un majestātiska nacionālās ainavas kanona sacerei.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

60 minūtes

Norises valoda

Latviešu

Dalības maksa

Ieejas biļete izstādē 
(Apvienotā biļete)

Norises vieta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Lielā izstāžu zāle
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Pieteikšanās un papildu informācija

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
E: 
T: (+371) 67 324461

Saistītās izstādes

Saistītās izglītības programmas