R² Rūsiņš Rozīte R² Rūsiņš Rozīte
24.09.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Sarunas muzejā:
R² Rūsiņš Rozīte

Tikšanās un pastaiga izstādē ar kuratori, mākslas zinātnieci Ilzi Putniņu, kuras laikā būs iespēja atklāt iepriekš nezināmo par mākslinieka Rūsiņa Rozītes daudzpusīgo radošo darbību un saprast, kādēļ viņš pats sevi dēvējis par maksimālo minimālistu.

Rūsiņš Rozīte savā daiļradē spilgti izpaudies grafikā, glezniecībā, scenogrāfijā un grāmatu ilustrācijās. Pretēji viņa impulsīvajai personībai un aktīvajai sabiedriskajai dzīvei, mākslinieka kompozīcijās atklājas precīzi un lakoniski realizētas idejas.

Sarunas laikā ar Ilzi Putniņu apmeklētāji uzzinās vairāk par Rūsiņa Rozītes biogrāfiju, autora darbu vēstījumu un formālajiem paņēmieniem, kas apliecina viņa unikālo rokrakstu un nozīmi Latvijas mākslas 20. gadsimta vēsturē.

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, dizaineri, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori
Nodarbība pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Aicināti visi interesenti!

Norises valoda

Latviešu

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar LNMM cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Norises ilgums

60 minūtes

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
2. stāva labais spārns
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Saistītās izstādes

R² Rūsiņš Rozīte R² Rūsiņš Rozīte
04.08.2023. - 07.01.2024.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Izstāde ciklā “Paaudze”

Saistītās izglītības programmas