Tikšanās ar Purvīša balvas 2023 kandidātiem Tikšanās ar Purvīša balvas 2023 kandidātiem
23.04.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Sarunas muzejā:
Tikšanās ar Purvīša balvas 2023 kandidātiem

Pastaiga izstādē ar Purvīša balvas 2023 kandidātiem Anci Eikenu, Kristapu Epneru un Kasparu Groševu

Purvīša balvas 2023 kandidātu izstāde atspoguļo šī brīža Latvijas laikmetīgās mākslas daudzveidīgo raksturu. Glezniecības, tēlniecības, instalācijas, foto un videomākslas formātos to parāda astotajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2021. un 2022. gadā izvirzīto autoru darbi.

Ance Eikena balvai nominēta par personālizstādi “Dievs Tēvs Debesīs”, kurā dziļi personiskā vēstījumā atklājas vispārcilvēcīgās vientulības, izolētības un atsvešinātības tēmas, īpaši izgaismojoties postpadomju valstu alkoholisma problemātikai. Kristaps Epners balvai nominēts par darbu “Maslova”, sniedzot iespēju pietuvoties slēgtajai un aizmirstajai Vecticībnieku kopienai Latgalē. Evita Vasiļjeva un Kaspars Groševs nominētajā darbā “Zilā līča māja” autoriem raksturīgajā mākslinieciskajā izpausmē notver idejas par formu veidošanos, sabrukšanu un izzušanu, kā arī mijiedarbību starp pagātnes un mūsdienu kultūras procesiem un radošo komūnu nozīmi tajos.

Kādi ir mākslinieku iedvesmas avoti un kā viņiem veicies ar ieceru īstenošanu – to visu varēs uzzināt, piedaloties pasākumā. Mākslas zinātnieces, izstādes koordinatores Astrīdas Rogules vadītajā sarunā autori iepazīstinās ar savu līdzšinējo radošo darbību un balvai nominētajiem darbiem. Savukārt apmeklētājiem būs ekskluzīva izdevība uzdot sev interesējošus jautājumus.

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, dizaineri, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Pulcēšanās uz pasākumu notiek izstādē - 2. stāvā Lielajā izstāžu zālē.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

60–90 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā
ir bez maksas

Norises valoda

Latviešu

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

E:   
T: (+371) 67 324461

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Lielā izstāžu zāle
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga