28.09.2023. 11.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Senioru rīti muzejā:
Sandro Millera daiļrade un Džons Malkovičs

Aicinām seniorus apmeklēt un iepazīt izstādi "Sandro Millers. Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem". Unikālā fotomākslas ekspozīcija ir divu radoši spilgtu personību – kubiešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Sandro Millera un ievērojamā amerikāņu kino un teātra aktiera Džona Malkoviča – kopdarbs.

Senioru rīti piedāvā interesentiem nesteidzīgā atmosfērā iedziļināties fotomākslas ekspozīcijā un muzeja speciālista vadībā uzzināt par izstādi, tajā apskatāmajiem darbiem un tēmām, kas aktualizē vairāku 20. gadsimta fotogrāfijas klasiķu radītus fotouzņēmumus.

Senioru rīts sākas ar individuālu izstādes "Sandro Millers. Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem" apskati, ko rosinām ieplānot pirms sarunas daļas sēdvietās plkst. 11.00, kad muzeja speciālists klātesošos iepazīstinās ar izstādē redzamajām fotogrāfijām, Sandro Millera daiļradi un sadarbību ar Džonu Malkoviču. Mākslinieku – fotogrāfa un aktiera – tandēms rada aizraujošu un kritisku spēli starp kanonizētajiem attēliem un to atkārtojumiem, ironiski komentējot atsevišķu personību un tēlu ietekmi fotogrāfijas attīstībā.

Neiztrūkstoša pasākuma fāze būs vadītāja sagatavots jautājums klātesošajiem, kas rosinās viedokļu apmaiņu, dažādu skatījumu uzklausīšanu, palīdzot tuvoties dziļākai mākslas darbu būtības izpratnei. Noslēgumā apmeklētāji vēlreiz varēs izstaigāt izstādi un, iespējams, ieraudzīt tajā ko jaunu.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

  • Pulcēšanās uz pasākumu notiek 5.stāva Kupola zālē.

  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.

  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.


Mērķauditorija 

Seniori 

Pasākuma valoda

Latviešu  

Norises ilgums

40–60 minūtes

Dalības maksa 

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar LNMM cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas  

Pieteikšanās 

Vietu skaits neierobežots
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

E:  
T: (+371) 67 324 461 

Norises vieta 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,   
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga