30.09.2022. 18.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Tematiskā ekskursija:
Vilhelma Purvīša gleznu restaurācija

Izstādes “PURVĪTIS” ietvaros aicinām uz tematisko ekskursiju par V. Purvīša gleznu restaurācijas procesu un autora gleznu uzbūvi. Ar restauratora darbu, atklājumiem un secinājumiem Purvīša darbu sakarā iepazīstinās gleznu restauratore Liene Visendorfa sarunā ar mākslas zinātnieku Eduardu Dorofejevu.

Izstādes sagatavošanas procesā gleznu restauratorei Lienei Visendorfai bija iespēja padziļināti izpētīt lielāko daļu no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošajām Vilhelma Purvīša gleznām, kā arī darbus no Tukuma mākslas muzeja un Liepājas muzeja. Izpēte ļāvusi labāk saprast, kā tapuši meistara darbi, kādi materiāli tiek izmantoti, un kā tie vēlāk ietekmē darbu saglabātību. Pateicoties tam, ka Purvītis labi pārzināja glezniecības tehnoloģiju, viņa gleznas līdz mūsdienām joprojām ir labā stāvoklī, ja vien tām ir bijuši piemēroti glabāšanas apstākļi un rūpīga attieksme no īpašnieka puses.

Ekskursijā būs iespējams uzzināt, kādi ir restauratora pienākumi izstādes sagatavošanā, kā arī tiks aplūkoti daži piemēri no darbu restaurācijas gaitas agrāk un tagad, un piedāvāts ieskats Vilhelma Purvīša gleznu uzbūvē.


Mērķauditorija

Pieaugušie, seniori, jaunieši

Dalības maksa

Ieejas biļete izstādē
(Apvienotā biļete)

Norises valoda

Latviešu

Pieteikšanās un papildu informācija

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

E:
T: (+371) 67 324461

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / 
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga 

Saistītās izstādes