Kā top burts?
Radoša video darbnīca

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izstādes "Madernieka stils" ietvaros aicina piedalīties radošajā video darbnīcā  “Kā top burts?”, lai kopā ar dizaineri Enriku Ernestsoni iepazītu burtu dizaina pamatprincipus.

Tāpat kā šodien, arī 20.gs sākumā grafiskajam dizainam un burtveidolam bija nozīmīga loma, veidojot veikalu izkārtnes, plakātus, reklāmas, grāmatas, ielūgumus, diplomus, monogrammas u.c. Pirmais latviešu mākslinieks – burtveidolu radītājs – Jūlijs Madernieks, ne vien darinājis daudzveidīgas burtu variācijas, bet arī vienīgais izveidojis vairākus  burtu alfabētus.

 

Lai arī izmērā nelieli, burti atspoguļo sava laikmeta raksturīgākās dekoratīvās iezīmes. Jūlija Madernieka savdabīgo stilu ietekmējusi padziļināta latvisko ornamentu pētīšana un analizēšana. Viņa ģeometrizētajos burtveidolos sakausējas tautas ornaments un rūnu rakstība, nekļūdīgi ļaujot atpazīt Madernieka rokrakstu.

 

Kā burtveidolus rada mūsdienu dizaineri? Kā pētīt Madernieka burtu konstrukciju ar datora palīdzību? Un kā eksperimentēt ar burtu elementiem? Šos jautājumus palīdzēs noskaidrot dizainere Enrika Ernestsone mūsu jaunajā video “Kā top burts?”, ko var noskatīties DMDM Youtube kanālā.

 

 

Eksperimentē un izveido sava vārda un uzvārda iniciāļus, izmantojot dotos elementus. Izvieto tos rūtiņu laukumā. Pievērs uzmanību burtu savstarpējam novietojumam, lai veidojas saskanīga kompozīcija. Pielīmē! Turpini eksperimentēt! Burtu zīmēšanai var izmantot rūtiņu burtnīcu un zīmuļus.

 

Darba lapas lejuplādē ŠEIT.

 

 

Saistītās izstādes