Kļūsti par atbalstītāju!

Kļūsti par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atbalstītāju un palīdzi Latvijas kultūras vērtību saglabāšanā, uzkrāšanā un popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs!

Organizāciju Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) veido četri muzeji un viena izstāžu zāle: Latvijas Nacionālais mākslas muzejsMākslas muzejs RĪGAS BIRŽADekoratīvās mākslas un dizaina muzejsRomana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs un izstāžu zāle ARSENĀLS.

 

Mūsu mērķis ir izglītot un rosināt sabiedrības interesi par Latvijas un pasaules vizuālo mākslu, dekoratīvo mākslu un dizainu, akcentējot nacionālās mākslas skolas vietu kultūras vēsturē un laikmetīgajos procesos.

 

LNMM regulāri organizē mākslas izstādes, izglītojošas aktivitātes un kultūras pasākumus, pievēršot uzmanību gan mūžizglītībai, gan skolēnu un jaunatnes izglītībai, tāpat arī piedāvājumam ģimenēm. Muzejs tiecas attīstīt arī pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

Katru gadu visus piecus LNMM muzejus kopā apmeklē aptuveni pusmiljons interesentu (2017. gadā – 568 000), ierindojot mūs valstī visvairāk apmeklēto muzeju pirmajā pieciniekā. Tādējādi LNMM ir atbildīgs arī par kopējo muzeju apmeklēšanas kultūras attīstību Latvijā un izvirza apmeklētāju pieredzes paplašināšanu un kvalitāti kā vienu no savām prioritātēm. To veiksmīgi realizēt mums jau vairākkārt palīdzējuši privātie atbalstītāji.

 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs augsti novērtē projektus, kas tapuši ciešā sadarbībā ar atbalstītājiem. Šeit iespējams iepazīties ar dažiem veiksmīgi realizētiem projektiem:

 

 

Līdz ar atjaunotās muzeja galvenās ēkas atklāšanu tika izveidota moderna bezmaksas mobilā lietotne trīs valodās. Mobilā lietotne ar dažādu aktivitāšu palīdzību padara pastāvīgās ekspozīcijas, izstāžu un ēkas arhitektūras apskati par piedzīvojumu.

 

 

Projekta mērķis ir piedāvāt mūsdienīgu izglītojošu izziņas materiālu kultūras entuziastiem, padarot mākslu vēl interesantāku un pieejamāku ikvienam.

Tās ir video mini-sērijas, kuras vēstī  par atsevišķiem 20. gadsimta otrajā pusē veidotiem mākslas darbiem, kas aplūkojami LNMM pastāvīgajā ekspozīcijā.

 

  • Iekļaujošas izglītības programma “Nāc muzejā!”, pateicoties Conexus Baltic Grid

“Nāc muzejā!” ir izglītības programma, kas veidota ar mērķi veicināt iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosināt empātiju, sapratni un sadarbību. Programmas ietvaros skolas vecuma bērni gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju iepazīt un labāk izprast savus vienaudžus.  Nodarbībās ir iespēja padziļināti iepazīties ar muzeju pastāvīgajām ekspozīcijām vai aktuālajām izstādēm, iesaistīties grupu darbos, diskusijās un nodoties savu radošo darbu veidošanai. 

 

 

Sagaidot Latvijas simtgadi, muzejs ir saņēmis pārsteidzošu un unikālu dāvinājumu no Taubes ģimenes  – Jaņa Rozentāla gleznas “Gulbju jaunavas” (ap 1910) un “Sievietes portrets (Smaids)” (1914). Jaunieguvums papildina Latvijas Nacionālā mākslas muzeja glezniecības kolekciju ar tajā iepriekš nepārstāvēto, bet Rozentāla daiļradei tik raksturīgo simbolisko sižetu.

 

Ja vēlaties kļūt par muzeja atbalstītāju, sazinieties ar komunikācijas nodaļas vadītāju:

Annija Sauka

T: (+371) 67 716102

E: Annija.Sauka@lnmm.lv