NODARBĪBA VECĀKIEM: Kā mācīties un iedvesmoties no bērnu rotaļām?
image
25.09.2020 17:30
Izstādes bērniem “Rotaļāsimies?” ietvaros piedāvājam nodarbību vecākiem par rotaļāšanās nozīmību bērnu un vecāku attiecībās.

Vecāku nodarbības laikā piedāvājam bērniem pavadīt laiku izstādē “Rotaļāsimies?” kopā ar muzejpedagogu. Pašiem mazākajiem bērniem būs iespēja radoši darboties nodarbības telpā blakus vecākiem.

Lūgsim vecākus informēt (ekskursijas@lnmm.lv) par bērnu vecumu un skaitu, kas ieradīsies līdzi uz nodarbību!

 

Rotaļāšanās ir būtiska nodarbe bērna attīstībā, kas rosina koncentrēšanās un sadarbības prasmes. Svarīga loma šajā norisē ir vecākiem - gan vērojot bērna spēlēšanās aktivitātes, gan pašiem iesaistoties. Nodarbība aicinās domāt par vērtīgo, ko vecāki var gūt no sadarbības spēlējoties un atklās, ko pieaugušie var šādā procesā mācīties, lai kļūtu par labākiem rotaļu biedriem saviem bērniem. Rotaļāšanās veicina bērna patstāvību un radošumu, līdz ar to esot vienlīdz nozīmīga kā citi sadzīviski (ģimenes) rituāli, piemēram, gulētiešana, zobu mazgāšana vai vecvecāku apciemošana. 

 

PAR LEKTORU

Lauris Bokišs vada nodarbības par tēva lomu, spēlēšanās nozīmi un pozitīvo discipinēšanu. Lauris ir fonda “Plecs” radītās “Vecāku izglītības programmas” un biedrības “Tēvi” piedāvātās “Bērnu emocionālās audzināšanas” grupu nodarbību vadītājs, kā izglītotājs iesaistījies “Māmiņu klubs” un “Centra Dardedze”  aktivitātēs topošajiem un jaunajiem vecākiem. Bijis Iespējamās misijas skolotājs, strādājis par lektoru Rīgas Stradiņa universitātē, pievēršoties bērnu un ģimenes tiesību jautājumiem. Studējis Latvijas Kultūras akadēmijā teātra mākslu un Latvijas Mākslas akadēmijā mākslas zinātni un vēsturi.

 

Vada jauno vecāku izglītotājs Lauris Bokišs no biedrības “Tēvi”.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Pieaugušie. Aicināti visi interesenti!

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka / Konferenču zāle (1. stāvā).

 

DALĪBAS MAKSA:

10,00 EUR.

 

NEPIECIEŠAMA IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS:

Dalībnieku skaits ierobežots.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ

- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu un izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

- Nodarbību laikā lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

 

Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem muzeja apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes