Darba lapas izstādē “Janis Rozentāls (1866–1916). Māksla un tehnika”
Aicinām skolu grupas apmeklēt izstādi “Janis Rozentāls (1866-1916) Māksla un tehnika” un izmantot lejuplādējamās darba lapas kā ierosinājumus sarunām ar skolēniem par mākslinieku un viņa mākslas darbiem.

PAR IZSTĀDI 

Izstāde “Janis Rozentāls (1866-1916) Māksla un tehnika” LNMM Lielajā izstāžu zālē aptver 142 mākslas darbus, kas pārliecinoši reprezentē Jaņa Rozentāla radošās darbības galvenos posmus un žanrus, stilistisko mainību un tehniku dažādību.

 

Vienkopus izstādītie darbi ļauj iepazīt mākslinieka radošo daudzpusību. Atzītā portretista, figurālista, ainavista un intīmu sadzīves ainu atveidotāja tvertie mirkļi un noskaņas mijas ar fantastiskām ar fantastiskām simboliskām kompozīcijām, mitoloģiskiem un reliģiskiem sižetiem.

 

Mākslas darbu izlase lielākoties veidota no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, papildus izmantoti eksponāti no Akseli Gallena-Kallelas muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Liepājas muzeja, Tukuma muzeja un vairākām privātām kolekcijām Latvijā un Somijā.

 

Gadsimtu mijas gaisotni atdzīvina fotoattēlu klātbūtne, kas skatāmas gan atsevišķā izstādes sadaļā, gan LNMM mobilajā aplikācijā. Daudzas no fotogrāfijām gleznotājs jaunrades vajadzībām uzņēmis pats ar savu fotokameru.

 

PAR MĀKSLINIEKU

Janis Rozentāls (1866–1916) ir viens no nacionālās glezniecības skolas pamatlicējiem un Baltijas mākslas modernizētājiem, kas 19. un 20. gadsimtu mijā latviešu profesionālo mākslu pietuvināja Eiropas līmenim. Mākslinieks, kura radošais veikums ir ietverts arī Latvijas kultūras kanona sarakstā, pieder pie sava laikmeta ietekmīgākajām personībām Latvijas kultūrā, sabiedriskajā un mākslas dzīvē.

 

PIRMS MUZEJA APMEKLĒJUMA:

Mākslinieka biogrāfija pieejama šeit.

Jaņa Rozentāla jubilejas gada programma pieejama šeit.

Ieejas biļete izstādē skolēniem: 2,00 EUR. Grupā, kurā ir vairāk par 10 dalībniekiem, ieejas biļete vienam apmeklētājam: 1,60 EUR. Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

Darba uzdevumu lapas ir paredzētas kā palīgs skolotāja darbam klasē vai muzeja apmeklējuma laikā.

Saistītās izstādes